101 dní k hojnosti

101 dní k hojnosti

Prednedávnom ste na mojom blogu mali možnosť prečítať si recenziu na dní vo vzťahu. A tak som sa rozhodla, že vás poteším ešte jednou novinkou zo „101“ edície, a tou je 101 dní k hojnosti.
Kniha je hnedej farby na ktorej je viditeľný klas. Myslím si, že klas má symbolizovať chlieb, a tak sa mi to spája s rozprávkou „Soľ nad zlato“. Vy v tom ale možno nájdete iný skrytý význam. Na druhej strane my to taktiež pripomína, že aj jedno zrnko klasu dokáže spraviť veľký záhon, stačí aby z neho vypadlo jedno semienko, a tak vyjde ďalšie a…. a čo keď vypadne 101 semienok? Nie len že budeme mať chlieb, no zároveň budeme mať toľko chleba, že nebudeme vedieť, čo s takým množstvom robiť.

Podobne ako aj doterajšie knihy z tejto edície, aj táto má rovnaké zloženie avšak s inými otázkami. Ako teda zlepšiť svoju hojnosť?
V knihe si môžeme všimnúť tak ranné ako aj večerné rituály.
Na ráno nás hne´d čaká veľmi pekný citát, ktorý je doprevádzaný niekoľkými úlohami.
Tou prvou je poďakovať za to, čo teraz máme, ale aj za to, čo je na ceste k nám – napríklad túžite po láske? Poďakujte už teraz za ňu. Želali ste si ju, a tak je už teraz na ceste.

Nezabudnite ani na „aktivitu hojnosti“, vďaka ktorej sa k vám hojnosť nie len zaručene dostaví, no dostaví sa ešte rýchlejšie.
V neposlednom rade začínajte deň s predstavou ako sa cítite a čo všetko chcete v hojnosti dosiahnuť. Predstavte si vašu ideálnu hojnosť.
Deň naopak zakončite tým, čo ste v tomto dni objavili, čo by vám mohlo priniesť hojnosť. Vypustením zo života obmedzujúce presvedčenia, ktoré vám bránia v raste. A taktiež nezabudnite nad zamyslením sa nad chudobou/bohatstvom.

Knihu by som zhodnotila veľmi pozitívne. Niektorí možno povedia: dve strany, ktoré sa dokola opakujú, no my, ktorí túžime po hojnosti vieme čo chceme, a tak si za tým ideme. Ako sa hovorí, niekedy stačí spraviť prvý krok k tomu, aby sme mohli dosiahnuť všetko po čom túžime, a tak prečo tým prvým krokom nemôže byť práve takáto motivačná kniha?

Aby som vám povedala príklad ako sa zmenil môj život za 10 dní – dokončila som bakalársku prácu (teraz čakám na posúdenie), úspešne som dokončila TEFL certifikát – teda aspoň lekcie (čaká ma study plan), zvládla som všetky seminárne práce a ako bonus, zlepšili sa mi vzťahy a aj moja nálada. A aby som vniesla do života niečo aj druhým, na báze TEFL som trocha pozmenila vyučovaciu hodinu mojim žiakom, aby v nej zažívali oveľa viac radosti a mali oveľa väčšiu chuť učiť sa angličtinu.

Comments are closed.