101 dní ku zdraviu

101 dní ku zdraviu

Určite ste si už všimli edíciu 101 dní ku od I cam Academy. Je s nami už niekoľko rokov, pričom každým rokom pribúda nejaké to dielo do tlače. Tento rok to bolo titulom 101 dní ku zdraviu.

Každá jedna z kníh 101 dní k … je vytvorená na báze denníka alebo to do listu. Každý jeden deň budete mať k dispozícií jednu dvojstránku, ktorá sa zameriava na ranné a večerné zvyky. V tomto prípade sa naše ráno začína ďakovačkou, konkrétne je treba poďakovať sa nášmu telu za … (doplň si sám). Za čo však môžeme byť vďačný nášmu telu? Môžu to byť každodenné veci, ako napríklad to, že vieme chodiť, že vidíme, máme 10 prstov na rukách a 10 prstov na nohách,… Ale taktiež to môže byť i niečo aktuálnejšie, ako napríklad ďakujem, že som sa rýchlo vyliečila s chrípky, a mohla som ísť s kamarátmi von, alebo tiež ďakujem že mám dostatok odvahy a skočil som s paraglidingom…. Táto kniha vás nijako neobmedzuje, a môžete si napísať naozaj čokoľvek, za čo ste svojmu telu vďačný.

Pričom ranný rituál pokračuje niekoľkými vetami, čo môžem dnes spraviť pre svoje zdravie, ktoré si napíšete vy sami. Chcete mať deň bez sladkostí, v tento deň piť viacej vody, nemať kávu, zjesť aspoň jedno ovocie? Zapíšte si to sem, a tým ste si vytvorili nápady na to, čo môžete dnes spraviť pre svoje zdravie. Nemusí to byť pritom nič komplikované. Aj keby ste len na 5 minút vyšli von, je to viac než ste spravili doteraz, a telo sa vám za to odvďačí.

Večerné rituály sú veľmi podobné, avšak v tomto prípade sa zameriavame na to, čo ťa dnes posilnilo, a čo naopak oslabilo. Prečo? Lebo i to, že začnete počúvať signály vášho tela vám môže pomôcť posilniť svoje zdravie.

Ja osobne som už prešla prvými dvoma odmenami (po 5 a 20 dni) a musím povedať, že sa cítim zdravšie a lepšie. Navyše, ten pocit odmeny ma motivuje splniť celých 101 dní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *