101 dní vďačnosti

101 dní vďačnosti

Hľadáte inšpiráciu pre vaše životné pokroky? Chcete viac vďačnosti do vašeho života? Pred nejakou dobou sa na Slovenskom trhu konečne objavila kniha, resp. knižný diár s názvom 101 dní vďačnosti. Túto knihu vďačnosti vytvorilo vydavateľstvo I Can Academy, ktoré môžete poznať aj vďaka ich motivačným diárom či kalendárom.

Samotná obálka je na prvý pohľad veľmi jednoduchá. Žlto-oranžová strana pripomínajúca s bielymi pierkami. Ak sa však človek pozrie bližšie a knihu mierne nakloní, uvidí na nej bielym vryté texty ako je: Merci, Thank you alebo Ďakujem. Veľmi mi to pripomína samotný život, nakoľko si každý píšeme vlastnú knihu. A to, aká je vďačnosti dôležitá si mnohokrát ani neuvedomujeme. No za každým úspechom je v pozadí ukrytá práve vďačnosť.

Ako prvé si v knihe môžeme všimnúť zopár rád a tipov ako byť každým dňom vďační. Na začiatku myslite v malom, neskôr dokážete myslieť i vo veľkom. A aby ste to zvládli, pokúste sa motivovať. Ako sa odmeníte, keď budete vďačný prvých 5 dní? Kúpite si niečo, čo máte radi, alebo si doprajete nejaký zážitok? Ja som si povedala, že 5 dní, som už viackrát zvládla, a tak som si dala len takú maličkosť, aj keď pre mňa je to tiež dosť veľká vec. A to je kúpa tyčinky Raw Me. Túto tyčinku som bežne v obchode asi nevidela, a tak ju budem musieť ísť kúpiť do zdravého obchodíku.

A čo si doprajete po 20 dňoch vďačnosti? Ja som si opäť vybrala niečo malé-veľké. Tentokrát som sa však rozhodla, že zvolím niečo menej nákladné a za 20 deň si doprajem duchovnú hodnotu v štýle výletu. Je jedno či sa pôjdem iba poprechádzať po vonku s kamarátmi alebo pôjdem reálne na výlet. Podstata je tá, že budem tráviť čas v prírode.

50 a 101 dni vďačnosti sú pre mňa už naozaj nemysliteľné a neverím, že to dosiahnem. A tak som si z tohto dôvodu zvolila, že budem myslieť vo veľkom. A tak sú mojimi odmenami kúpiť si draka, na ktorého mi je už dlhšie ľúto vyhodiť peniaze, a potom si kúpiť čínske taniere, ktorým už dlhšie odolávam. Takže, ako to tak vidím, budem musieť vydržať 101 dní, pretože tie taniere naozaj potrebujem 🙂 Môžte si však zvoliť aj niečo ako napríklad ísť na romantickú večeru s priateľom alebo niečo, čo vás naozaj teší už len pri myšlienke na to.

Tento diár nezabudol ani na návod k použitiu. A tak sa ho naozaj nemusíte báť. Ľavá strana je zložená z rannej vďačnosti, kde si človek napíše nie len to, za čo je dnes vďační, ale aj to, čo chce v tento deň dosiahnuť.

Pravá strana je naopak orientovaná práve na večer a zhrnutie všetkých krás za deň. Práve preto nás núti zamyslieť sa nad tým, čo pekné sa nám v tento deň stalo.

Každá strana nám poukazuje na rovnaké veci, avšak samotný spodok je iný. Na spodku strán nájdete mierku s vyznačenými číslami 5,20,50,101, aby ste si mohli kontrolovať, koľko dní vám chýba do splnenia si svojho sna, a ako postupujete.

Osobne túto knihu v rámci posunu vpred hodnotím naozaj veľmi pozitívne i napriek tomu, že je veľmi jednoduchá.

9 thoughts on “101 dní vďačnosti

  1. Hezký a zajímavě sepsaná knížko/diář, úplně nevím, jak to popsat. Celkově se doporučuju třeba po ránu se sepsat 10 věci za co jsme vděční, za co jsme rádi, to nás i donutí na chvilku jít do sebe, odpočinout a nespěchat tolik, jako každý ráno. Já jsem se pozastavila nad tou myšlenkou odměňování se za vděčnost, ale asi ze začátku je to dobré na uvědomění si 🙂

    1. Presne na takýto podobný spôsob je robený aj tento diár. S tým rozdielom, že tam nemusí byť práve 10 vecí, ale veci čo ťa napadnú. Ja napríklad často ďakujem za večernú a rannú meditáciu, ktorá mi pomáha dať sa do duševnej rovnováhy, v ktorej som už dlho nebola 🙂 A myslím si, že táto kniha a chvíľkové zastavenie sa mi v tom taktiež pomáha.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *