101 dní vo vzťahu

101 dní vo vzťahu

Kto by nechcel mať zdravé a šťastné vzťahy? Je jedno či sme mladší alebo starší. Dospelý alebo teenegeri. Muž alebo žena. Každý z nás chce mať niekoho o koho sa v ťažkých chvíľach môže oprieť no zároveň niekoho s kým sa môže deliť o svoje šťastie. Skrátka nájsť spriaznenú dušu a mať pocit, že ste pre seba stvorení.
Vzťahy však vôbec nie sú také ľahké ako to možno vyzerá. Zatiaľ čo v škole, práci a pri šťastí sa spoliehame predovšetkým na seba a úspech je založený iba na nás a na našom postoji, vzťahy sú o dvoch jedincoch – a teda treba robiť nie len kompromisy, no zároveň si nájsť spoločnú cestu ako pocítiť nekonečnú lásku vo vzťahu. Láska jedného však nestačí. Musia milovať obaja. Snaha jedného taktiež nie – musia sa snažiť obaja. A tak to funguje v celom vzťahu – buď je vzťah založený na vzájomnej dôvere, láske, komunikácií, podpore, kompromisoch i radosti, alebo nemá zmysel.

To že práve prežívate ťažšie obdobie však neznamená, že sa výslovne musíte od svojho partnera odlúčiť. Poprípade, že váš vzťah práve teraz nie je taký ako by ste ho chceli. A možno je dobrý, ste šťastný,.. ale čo ak by ste mohli byť ešte šťastnejší? To záleží iba od vás – iba od vás ako páru a iba od toho, či chcete pre svoj vzťah spraviť maximum
Vďaka tejto knihe sa môžete vydať na 101 dňovú (alebo ešte dlhšiu) cestu lásky, ktorá vám po 101 dňoch zaručí nie len radosť, ale aj zlepšenie súčasného vzťahu.

Ak ste sa už stretli s knihami 101 dní …., určite predpokladáte správne, ako bude vnútro vyzerať. Na mojom blogu si tiež môžete prečítať aj o 101 dní k sebavedomiu a 101 dní k vďačnosti. A teraz si budete mať možnosť prečítať o knihe 101 dní vo vzťahu
Aj v tomto prípade sa stretávame s rannými a večernými úlohami. Ráno začnime s pozitívnym naladením – ktoré nám môže priniesť aj jednoduchý citát o láske. Tým však ráno nekončí. Čakaj na vás 3 jednoduché úlohy. Ako prvé je napísať čo sa vám páči na vašej polovičke – a to hneď 4 veci či vlastnosti. Druhou úlohou je porozmýšľať nad tým, čo by ste mohli urobiť preto, aby sa váš vzťah zlepšil. A tou poslednou? Tou je zavrieť oči a predstaviť si ideálny vzťah s vašou milovanou osobou.

Nezabudnite však, že napísanie „čo by mohlo zlepšiť váš vzťah“ nestačí, musíte konať. A tak, či už to bude iba maličkosť v podobe raňajok do postele alebo veľkej veci v podobe zakúpenia dovolenky. Podstatné je, že niekedy aj jedna jediná maličkosť dokáže zmeniť celý svet.
Teraz ste už pripravení vkročiť do nového dňa a užiť si radosti, ktoré si pre vás v tento deň pripravil. A po dlhom dni si môžete opäť otvoriť knihu a pozrieť sa na vaše ďalšie úlohy.
Večerná úlohy sú veľmi jednoduché. Ako prvé sú 3 veci, za ktoré vás môžete pochváliť, či už je to spoločne strávený čas, spoločná večera alebo že si spomenul na vaše narodeniny.

Druhou úlohou je vyprázdniť myseľ a všetky hnevy nechať na nasledujúcich riadkoch. Keď tak urobíte, prišiel čas zatvoriť si oči a poslať lásku všetkým, ktorý si to zaslúžia a majú podiel na vašej láske, a samozrejme aj vášmu partnerovi.
Počas celého „kurzu lásky“ budete mať možnosť sledovať vaše pokroky a dni, ktoré ste už zvládli. A aby bol tento proces ešte účinnejší, zakúpte takýto „diár“ aj vašej polovičke a vykonávajte tieto úlohy spolu. Možno sa ani nenazdáte, a zdanlivo troskotajúci vzťah sa v priebehu niekoľkých dní zmení na ten najkrajší vzťah aký ste kedy zažili.
Zapamätajte si – vzťah je o dvoch, a tak, každý nedostatok prichádza z oboch strán. Nikdy nie je vinný iba jeden. A preto by ste sa mali zamyslieť a každý deň sa pýtať – ako môžem náš vzťah vylepšiť? … A nezabúdajte. Aj nepodarená snaha je lepšia ako sedieť doma a plakať nad rozliatym mliekom. A tak, ak vaša partnerka odmietne vaše raňajky do postele, alebo vášmu milovanému partnerovi nechutí káva ktorú ste mu s láskou pripravovali, nezúfajte – nie je to zlyhanie. Vesmír ale aj partner vidia vašu snahu a určite sa vám vráti. Nemôžete však očakávať, že niekoľkoročné zlé návyky zmeníte v priebehu piatich minút.  A verte, že aj keď si to možno neuvedomujete, váš partner si tú zmenu všíma a uvedomuje.

Comments are closed.