3+1 dôvodov, prečo používať ústny sprej

3+1 dôvodov, prečo používať ústny sprej

Premýšľali ste už niekedy nad tým, prečo boli vyrobené ústne spreje, keď na každom rohu máme možnosť zakúpiť si žuvačky? Prinášam Vám 3+ dôvody, prečo si kúpiť ústny sprej.

Okamžitý účinok
Pri žuvačkách si na svieži dych budete musieť chvíľku počkať, kým žuvačku rozžujete a jej mentolová chuť prebije zápach z úst. Ústne spreje však účinkujú okamžite, a teda svieži dych budete mať už po 1-2 strekoch.


Lacnejší prístup k sviežemu dychu
Napriek tomu, že žuvačky stoja cca 50 centov, musíme si uvedomiť, že je v balíčku iba 10 žuvačiek. Poprípade cca 2€ za 46 kúskov. Ústny sprej vám však vydrží oveľa dlhšie. Dokonca niekedy až trojnásobne dlhšie ako veľké balenie žuvačiek. Pri pravidelnom používaní vám totižto vydrží nejaké 3-4 mesiace, kdežto žuvačky iba mesiac a pol.

Neobsahuje aspartam
Veľmi veľkou nevýhodou väčšiny žuvačiek je, že obshaujú aspartam. Táto látka je chemická náhrada cukru, ktorá je až 180 sladšia ako cukor. To znamená, že ju nájdete aj v žuvačiek „bez cukru“. Táto látka má však nežiadúce negatívne účinky, a to najmä pri dlhodobom používaní. Vytvára rakovinu, nepriaznivo pôsobí na pamäť dokonca z nej môžete mať až výpadky pamäti a v neposlednom rade trvalo a nenávratne poškodzuje mozog.

Neobsahuje sorbitol
Vo väčšine potravinách, kde sa nachádza Aspartam sa nachádza aj sorbitol. A hoc táto látka nie je až taká škodlivá ako Aspartam, určite by ste o nej mali vedieť. Pri nadmernom používaní totižto spôsobuje žalúdočné a tráviace problémy, bolesti brucha ba dokonca problémy s črevami. Len tak pre zaujímavosť: Hašlerky, ktoré taktiež obsahujú sorbitol majú na krabičke napísané: maximálne 3 denne.

 

Na stránke však nájdete aj ďalšie ústne spreje ako napríklad ten od Bione Cosmetics.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *