4+2 dôvody, prečo siahnuť po kokosovom oleji

4+2 dôvody, prečo siahnuť po kokosovom oleji

Určite ste si kokosový olej všimli tak v potravinách ako aj drogériách. Prečo si ho ale kúpiť?
Všestranné využitie
Kokosové maslo možno pridať do jedla, kávy ale aj do kozmetiky. Čo sa týka kozmetiky, jeho využitie je naozaj všestranné a môžete ho použiť prakticky na ktorúkoľvek partiu tela. Môžete ho použiť na tvár i telo.
Ekologická kozmetika
Pomocou kokosového masla a ďalších prísad si bez problémov dokážete vytvoriť BIO kozmetiku aj u vás doma. V tomto prípade si však každou zložkou, ktorá sa vo vašej novej kozmetike bude nachádzať.

Dokonale odlíči
Kokosové maslo je tým najlepším odličovačom aký si môžete predstaviť. Dokáže odlíčiť normálny ale aj vodeodolný make-up, pričom ho môžete použiť aj na očné okolie. Je ideálny aj pre citlivú a problematickú pleť.
Ideálny pre páry
Nezáleží na tom, či ste muž alebo žena, kokosové maslo je vhodné pre obe pohlavia. Vďaka jeho neutrálnej vône ho bez hanby a výčitiek môžu používať aj muži, a tak si vďaka nemu môžete spríjemniť upršaný deň napríklad príjemnou masážou vo dvojici.

Kokosový olej nie len v kozmetike

Výhodou kokosového oleja je aj samotný fakt, že ho však nemusíte používať iba pri starostlivosti o telo a pokožku, ale aj v potravinárstve a pri výrobe koláčikov. Taktiež je to veľmi dobrá náhrada za rôzne tuky a masti, na ktorých vysmážate. Jemná vrstva kokosového oleja dodá neobyčajnú chuť každému jedlu.
V neposlednom rade ho tiež môžete využiť aj pre vašich malých štvornohých miláčikov, ak majú v tomto období problém s praskaním či krvácaním paciek. V tomto studenom až mrazivom počasí to nie je nič mimoriadne, no ak máme možnosť zabrániť tomu, prečo by sme našim miláčikom nepomohli. Stačí aplikovať na packy a po niekoľkých dňoch sa stanú vláčnejšie, vankúšiky tak nepraskajú a váš pes si to naozaj obľúbi.

A ak váš psík zvykne mať oškretý aj noštek, môžete mu natrieť aj ten. Výhodou je, že je kokosový olej vhodný aj na jedenie,a tak sa vášmu psíkovi nič nestane, aj keby si ho z paciek zlízal.

Comments are closed.