5 minútové rozprávky

5 minútové rozprávky

Ak milujete tradičné Disney rozprávky, a radi by ste nimi potešili aj svoje deti, napríklad aj pred spaním, určite vás osloví kniha: Disney – 5 minútové rozprávky, ktoré deti oslovia nie len milými príbehmi, ale aj krásnymi ilustráciami.

Základné informácie
Jazyk: slovenský
Rozprávky: Disney
Počet rozprávok: 7
V knihe nájdete 7 rozprávok, a to 11 dalmatínov, Leví Kráľ, Dumbo, Pinocchio, Alica v krajine zázrakov, Peter Pan a kniha džunglí.

Osobne sa mi z týchto krátkych rozprávok páčil namä Pinocchio, nakoľko táto rozprávka patrí aj k mojim najobľúbenejším v plnej verzií. Ide o rozprávku, kde starý a talentovaný deduško veľmi túži po dieťati, no nemá to šťastie. Jedného dňa vytvorí drevenú postavičku – Pinocchia, ktorého víla prebudí k životu. Pinocchio je však aj napriek tomu stále iba z dreva, no víla mu prisľúbi, že v prípade, ak bude hovoriť len a len pravdu, prebudí ho k absolútnemu životu, a dá mu ľudské telo. Jeho otec – starý deduško, ktorý ho vytvoril je z tohto oživenia a daru naozaj nadšený, a tak ho okamžite ako pravého chlapca prihlásil do školy. Na svojej ceste do školy však stretáva množstvo zlých ľudí, ktorí sa snažia Pinocchia využiť a zneužiť. Napriek tomu, že sa Pinocchio dostáva do ťažkých chvíľ, víla s ním však stále nestráca trpezlivosť a nádej, a tak dáva Pinocchiovi neustále šancu zlepšiť sa, hovoriť pravdu, a tak sa stať skutočným chlapcom.

Rozprávky sú naozaj veľmi krátke, pričom obsahujú veľmi krásne a hlavne veľké ilustrácie, čo zaujme najmä deti, v prípade, že by si knižku chceli „čitať“ spolu s vami. A aj keď ide o naozaj krátke rozprávky, stále nestrácajú svoju náučnú hodnotu, ktorú sa snažíme prostredníctvom krásnych príbehov dať svojim deťom.

Comments are closed.