5 tipov pre krásne vlasy

5 tipov pre krásne vlasy

Každá z nás aspoň raz túžila mať také vlasy ako vidíme na našich obrazovkách. Žiarivé, zdravé a nádherné. Práve to bol dôvod, prečo som sa rozhodla priniesť vám zopár tipov ako na krásne vlasy.

Pravidelné zastrihávanie koncov
Nezáleží na tom, či sú vaše končeky vlasov rozstrapkané alebo sú ešte stále pekné. Končeky vlasov by ste si mali strihať každé tri mesiace, a to najmä z dôvodu, že váš účes získa na vzdušnosti. Navyše, určite ste sa už stretli s dámami alebo slečnami, ktoré mali tak rozstrapkané končeky, že ste ich mali chuť poslať ku kaderníčke.

Rozmaznávajte ich
Ak ste ešte nezačali používať kondicionéry, potom je konečne ten správny čas. Ideálnym spôsobom je aj používanie vlasových vodičiek, pričom väčšina z nich je robená na „bezoplachovej“ báze. Nezabúdajte však ani na masky, zábaly a vlasové ampulky, ktoré by mohli byť veľkým prínosom pre vaše zaťažené vlasy.

Doprajte im oddych
Ktorá žena by netúžila po nádhernom účese? Pravidelné používanie žehličky, fénu, kulmy a iných tepelných úprav však pre naše vlasy nie je práve tým ideálnym riešením. Doprajte vašim vlasom oddych a aspoň párkrát do týždňa alebo mesiaca tieto pomôcky nepoužívajte. Ak je ich používanie však nevyhnutné, nezabúdajte na spreje pre tepelnú úpravu vlasov, ktoré vaše vlasy aspoň čiastočne chránia

vlasová staroslivosť

Zvoľte si ten správny hrebeň
Hrebene patria k nevyhnutným pomôckam pri každodennom stávaní. Treba však mať na pamäti, že je ich potrebné vymienať minimálne raz za pol roka, ideálne každý štvrťrok. Dôvodom je, že sa v nej postupne usádzajú baktérie a mnohokrát aj roztoče, ktoré vám na vašej kráse určite nepridajú. Čo sa týka hrebeňov, nesiahajte po tom najlacnejšom. Vyskúšajte prírodný materiál poprípade hrebene určené na pohodlné a príjemné rozčesávanie ako je napríklad Tangle Teezer.

Vhodný výber kozmetiky je dôležitý
Pri výbere kondicionérov, šampónov, masiek, vlasových vodičiek i ampuliek buďte dôkladný. Šampón totiž bude s vami minimálne mesiac, a tak je vhodnou voľbou čítať si aj samotné zloženie. Ak sa v tom však nevyznáte, vyskúšajte nájsť nejaké recenzie na internete. Nezabúdajte však ani na to, že si musíte vlasovú starostlivosť vyberať podľa vašich vlasov, a tak by bolo nelogické kúpiť si úžasný šampón, ktorý je vhodný pre mastné vlasy ak vaše sú suché.

Ak chcete niekoho potešiť kvalitnou starostlivosťou o vlasy, môžete sa pozrieť napríklad na Kérastase sady, ktoré sú vhodné aj ako vianočný darček.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *