7 dôvodov, prečo používať bambucké maslo

7 dôvodov, prečo používať bambucké maslo

Vedeli ste, že existuje nespočetné množstvo výhod, prečo by ste mali využívať bambucké maslo? V tomto článku sa dozviete konkrétne 7 dôvodov, prečo by sa bambucké maslo malo nachádzať aj u vás doma.

Všestranný pomocník

Bambucké maslo je možné použiť prakticky na čokoľvek. Bambucké maslo môžete použiť na tvár, pokožku, no zároveň i na vlasy, ba dokonca aj na malé škrabance.

Výživa pre suché vlasy

Bambucké maslo je vhodné na suché vlasy. Z bambuckého masla si môžete vyrobiť masku na vlasy, a to nasledujúcim spôsobom. Do mokrých vlasov vmasírujte bambucké maslo o veľkosti čajovej lyžičky. Vlasy zabaľte do uteráka a počkajte 15 minút. Po 15minútach bambucké maslo neoplachujte, vlasy si iba rozčešte samotným hrebeňom či kefou na vlasy.

Lieči kožné ochorenia

Poradí si s vyrážkami, ekzémmi ale aj s psoriázou.

Vhodné na všetky typy pleti

Je vhodné pre všetky typy pleti, dokonca aj pre tú citlivú. Je taktiež vhodné aj pre deti. Zároveň obsahuje vitamín E, čo zvyšuje elasticitu pleti, čím je vhodná aj pre zrelú pleť.

Vhodný do kúpeľa

Aby vaša pokožka zachovala svoju jemnosť a vláčnosť, môžete si do kúpeľa pridať jednu čajovú lyžičku bambuckého masla. Nakoľko bambucké maslo (ktoré uvidíte v mojom článku) je nerafinované a neparfumované, nezmení vodu. Môžete tak pokojne pridať i vašu obľúbenú vôňu do kúpeľa, či čokoľvek iné, čo pri kúpeli používate.

Má hojivé účinky

Bambucké maslo má protizápalové, hojivé a upokojujúce účinky. Práve z tohto dôvodu je možné priložiť bambucké maslo aj na rôzne drobné poranenia, či použiť pri holení.

Dá sa z neho vyrobiť mnoho druhov domácej kozmetiky

V zmesi z ďalšou bio kozmetikou si z neho môžete vyrobiť krém na ruky, prírodný dezodorant, telový krém no i balzam na pery. Tieto výrobky nebudú iba DIY a vyrobené z lásky, no zároveň BIO, a tak bude to najlepšie pre vašu pleť. Zároveň to môže byť i zaujímavým darčekom, či aktivitou pre deti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *