Ako si získať priateľov a pôsobiť na ľudí

Ako si získať priateľov a pôsobiť na ľudí

Už ste čítali knihu ako si získať priateľov a pôsobiť na ľudí? O tejto knihe som počula samé chvály, a to dokonca aj od motivačných mentorov. Práve preto som po nej siahla a verila, že je naozaj dobrá.

Musím povedať, že som na začiatku očakávala knihu o tom, ako sa skamarátiť, ako si nájsť priateľov,.. A tak ma jej obsah naozaj prekvapil. Je totiž naozaj o tom, ako si získať priateľov a pôsobiť na ľudí. Teda, ako sa chovať k ľuďom tak, aby si vás obľúbili, aby vás vyhľadávali a aby sa vo vašej blízkosti cítili naozaj dobre.

Musím povedať, že aj keď som od tejto knihy čakala niečo iné, určite ma nesklamala. Kniha obsahovala množstvo zaujímavých tipov a nápadov. Ani som si neuvedomovala, koľko chýb robím pri komunikácií s ľuďmi, a koľkým veciam by som sa mala vyvarovať. A síce to boli iba maličkosti, naozaj to zmenilo môj vzťah i s kamarátmi, ktorých poznám dlhodobo. Predtým sme síce boli naozaj dobrý kamaráti, no odkedy si našli partnera či majú deti, kontakt s nimi bol značne obmedzený. Odkedy som však začala využívať tieto techniky, odrazu sme opäť v každodennom kontakte, čo ma príjemne prekvapilo.

Napriek tomu, že táto kniha je zahraničná, a dá sa povedať že i dosť stará, stále má uplatnenie v dnešnom živote. Dokonca sa mi páči, že niektoré časti tejto knihy sú perfektne určené na momentálnu situáciu, a to bola kniha písaná naozaj veľmi dávno.

Čo sa mi veľmi páči je, že kniha obsahuje i veľa praktických príkladov či príbehov, ktoré nám dokonale dokážu vysvetliť, čo autor hovorí. Pretože jeden príbeh dokáže niekedy vysvetliť oveľa viac, ako tri strany opisu jednej autorovej myšlienky.

Na záver každej kapitoly je nejaká zásada, ktorá bola pointou celej kapitoly. Niečo ako malé a veľmi krátke zhrnutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *