Ako zahnať chuť na sladké

Ako zahnať chuť na sladké

Február, a vás ešte stále trápia kilá naviac? Síce si hovoríte, že by ste s tým mali niečo urobiť, no neviete sa vzdať sladkého? Musím povedať, že tento istý problém mám aj ja. Avšak našla som ideálne riešenie ako aspoň obmedziť chuť na sladké.

Jedným z mojich pomocníkov sú proteínové alebo iné kokteily na obmedzenie chuti na jedlo. Častokrát sú tieto kokteily s príchuťou vanilky, čokolády alebo jahody, a teda sa človek môže tešiť z dobrej chuti. Na druhej strane človeka zaplnia, a teda nemá potrebu toľko jesť, najmä čo sa týka sladkého. Ja si do týchto kokteilov pridávam prevažne mlieko, alebo si z nich dám trocha do banánového kokteilu. Keďže banánový kokteil obsahuje sladký banán a lahodné mlieko, človeku ani nepríde, že nedostal sladkosť. Navyše, ak k tomu pridám trocha z kokteilu, tak ma to všetko zasýti. Práve preto je to pre mňa ideálna strava na raňajky alebo večeru. Ľahké, rýchle a jednoduché.

zdrava vyziva

Človek však v dnešnej dobe má veľmi veľa alternatív, ktoré dokážu zabezpečiť aby sa zdravšie stravoval, nemal taký veľký hlad a zároveň nepotreboval každú chvíľku sladké. Jediné čo v takomto prípade môžem odporúčať je, skúšať, skúšať a skúšať. Ak má človek záujem, zaručene nájde niečo, čo mu zachutí a uspokojí jeho potreby. Naopak, ak človek nemá reálny záujem, tak hľadá výhovorky a dôvody, prečo to nejde.

Nehovorím, že každý človek má byť chudý, ale mali by sme sa aspoň snažiť byť zdravý, pretože zdravie máme iba jedno. A práve preto by sme aspoň občas mali siahnuť po zdravej výžive.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *