Maxi sada na výrobu gél lak nechtov

Maxi sada na výrobu gél lak nechtov

Ste si istí, že ste nezabudli na nič? Ak uvažujete nad výrobou gél lak nechtov, nemôžete zabudnúť na nič. Ambima vám preto ponúka veľkú i malú gél lak sadu, ktoré vás nesklamú.

Ja som si pre svoju domácu výrobu nechtov zvolila Maxi gél lak sadu, ktorá obsahuje všetky pomôcky na výrobu nechtov.
Sada obsahuje:
UV LED lampa 36W
Quick gél lak Top Coat bez výpotku
Farebný gél lak podľa vlastného výberu
Pomarančové drievko
Biely blok
Olejček na kutikulu
Primer
Odstraňovač gél laku
Návod na použitie

Ako si môžete všimnúť pri tejto sade si môžete vybrať, akej farby by ste chceli mať nechty. Tento variant však nie je možné u všetkých e-shopov. Ja som túto voľbu našla zatiaľ iba u stránky Ambima.
Ak sa pýtate, prečo tento set obsahuje 36W UV lampu, odpoveď je jednoduchá. Výkonnosť je totiž v tomto prípade veľmi dôležitá. Od výkonnosti sa totiž odvíja čas, ktorý je potrebný na vyrobenie nechtov. V tomto prípade vám stačia 2-3 minúty na zaschnutie jednotlivých vrstiev.

UV lampa funguje na elektrinu. Dĺžka kábla je primerane dlhá, takže sa oň nebudete podkýňať, no zároveň však nebudete musieť stáť pri zásuvke. Povedala by som, že je jej dĺžka taká akurát. Súčasťou lampy sú aj 4 ledkové žiarovky o výkonnosti 9W ( 4 x 9W = 36W). Ak by sa vám žiarovky vypálili, môžete si nové zakúpiť aj na tejto stránke. Tie by vám však mali vydržať naozaj dlho. A ako to už býva zvykom, záruka na túto lampu je 2ročná.
Top coat gél lak sa používa na ochranu farby. Je to posledná vrstva gélu pred dokončením vášho majstrovského diela. V tomto prípade ide o Top coat bez výpotku, takže sa vám nechty nebudú lepiť. Nemusíte si teda zakupovať cleaner na odstránenie výpotku, čo je úplne posledným krokom.

Ak máte obľúbenú farbu, napíšte ju do poznámky. Súčasťou balenia je aj farebný gél lak podľa vlastného výberu. Ja som si v tomto prípade zvolila farbu I love red, čo je krikľavo červený odtieň.
Pomarančové drievko je užitočné najmä pri zatláčaní nechtovej kožtičky. Taktiež je ho však možné použiť aj pri NailArt modelácií, teda zdobení nechtov.
Súčasťou balenia je aj biely blok, ktorý sa používa na uhladenie povrchu nechtu. Taktiež patrí k základným nástrojom pri NailArt modelácií.

Olejček na kutikulu vyživuje nechtovú kožtičku a taktiež ju aj hydratuje. Vďaka nemu sa bude nechtová kožtička oveľa ľahšie zatláčať či odstraňovať.
Odstraňovač gél laku je taktiež nevyhnutnou súčasťou tejto sady. V tomto prípade je však potrebný iba pri samotnom odstraňovaní. Ak si teda chcete zmeniť farbu nechtov, odstrániť nechty či si znovu obnoviť nechty, určite na to budete potrebovať tento odstraňovač.
Postup pri tvorbe gél lak nechtov
Pri výrobe nechtov si určite zoberte celú túto sadu. Budete ju potrebovať. Jediné, čo si zatiaľ môžete odložiť je už spomínaný odstraňovač.

Ako prvé siahnite po brúsnom bloku, ktorým si vyhladíte povrch nechtu. Následne aplikujte olejček pre zjemnenie a hydratáciu na nechtovú kožtičku, ktorú po zmäknutí zatlačte alebo odstráňte za pomoci drievka.
Teraz vložte UV lampu do zásuvky, a nadstavte časovač na 2 minúty. Nechty natrite tenkou vrstvou Primeru. Na lampe stlačte tlačidlo „Time“, čím sa vám rozsvieti svetlo. Ruku vložte do UV lampy a počkajte, kým svetlo neprestane svietiť. Následne tento postup vykonajte aj pri druhej ruke.

Teraz si prichystajte farebný gél lak. Dôkladne si lakom natrite nechty, dbajte však na to, aby ste nepoužili príliš hrubú vrstvu laku. Opäť nechty vložte do UV lampy. V prípade, že farba čiastočne presvitá alebo nie je dostatočne sýta, môžete aplikovať aj druhú farebnú vrstvu. V tomto prípade to však necháme na vás.

Napokon si na nechty aplikujte poslednú – Top Coat vrstvu, ktorá zároveň odstráni výpotky – teda lepkanie sa nechtov. Aj túto vrstvu dajte vytvrdnúť a zaschnúť do UV lampy.

Po vybratí z UV lampy sú vaše nechty hotové. Pre rekapituláciu: Nechty majú 3 alebo 4 vrstvy. Prvá vrstva – Primer. Druhá (podľa potreby aj tretia) vrstva farebného laku. A napokon záverečná vrstva Top Coat.

Odstránenie gél laku
Gél lak sa odstraňuje za tepla. Preto je potrebné povrch nechta jemne ošmirgľovať (napríklad aj brúsnym blokom) tak, aby sa odstraňovač gél lak mal možnosť dostať do jednotlivých vrstiev. Ďalej stačí už len aplikovať tento prípravok na buničitú vatu, prsty zabaliť do alobalu a vložiť na pár minúť do UV lampy. Po odbalení prstov budete mať pocit, akoby sa vám farba začala rozlievať. Stačí už len siahnuť po drievku a tento lak z nechtov zoškrabať. Pre zjemnenie a dôkladné očistenie nechtu na záver použite brúsny blok.
 

6 thoughts on “Maxi sada na výrobu gél lak nechtov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *