Anglicko-slovenský dvojjazyčný slovník

Anglicko-slovenský dvojjazyčný slovník

Anglický jazyk je svetový jazyk, ktorý dokáže spojiť množstvo ľudí v jedno. Vďaka anglickému jazyku sa dokážeme spojiť prakticky s každým. Tento jazyk ovláda množstvo ľudí, a to aj napriek tomu, že to nie je jeho materinský jazyk. Výnimkou je zrejme iba Čína, ktorá sa až v poslednej dobe začala zaujímať aj o okolitý svet, a teda sa deti začali učiť anglický jazyk. V každom prípade sa vďaka anglickému jazyku môžete dostať ďaleko, a to nie len na Slovensku.
Práve to bol dôvod, prečo som si tentokrát dopriala ilustrovaný dvojjazyčný slovník. Ako už samotný názov hovorí, ide o obrázkový slovník v dvoch jazykoch, konkrétne v slovenskom a anglickom jazyku.

Ak sa pýtate, prečo som si zvolila práve ilustrovaný slovník, odpoveď je jednoduchá. Človeku sa oveľa ľahšie zapamätajú slová, keď pri tom môže aj vidieť. Ide totiž aj o používanie vizualizácie a zraku, čím je učenie oveľa rýchlejšie, zábavnejšie a zaujímavejšie.
Slovník obsahuje slová z tých najrôznejších miest a kategórií. Je tak vhodný pre začiatočníkov ako aj pokročilých. Zaujíma vás, ako sa dohovoriť v nemocnici? Alebo by ste radšej uprednostnili niečo jednoduchšie ako sú názvy jedál.
V tejto knihe nájdete naozaj široké spektrum slov od ľudského tela, cez jedlo až po nakupovanie. Nájdete tu základnú slovnú zásobu, ktorá sa vám takýmto spôsobom bude učiť oveľa ľahšie, no taktiež slová, ktoré nie sú až tak často používané, no v prípade, že by ste išli do anglicky hovoriacej krajiny by sa vám mohli zísť.

Celý slovník je veľmi prehľadný. Nie je zoradený abecedne, ale je kategorizovaný podľa príležitosti alebo určitej vlastnosti. Ľudské telo nájdete teda pri sebe, rovnako ako aj potraviny. Z môjho pohľadu je takéto učenie oveľa jednoduchšie ako by som sa mala učiť celý slovník naspamäť.

Ja osobne som tento slovník videla už vo viacerých jazykových prevedeniach, a taktiež som si zakúpila aj iné prevedenie ako anglické, a to maďarské. Teda maďarsko slovenské. V oboch prípadoch som maximálne spokojná a šťastná, že práve ja mám možnosť mať takýto prehľadný slovník v rukách. Odporúčala by som ho najmä tím, ktorý sa snažia naučiť jazyk tak, aby ho vedeli aj používať. Podobne je zostrojený aj tento slovník. Zameriava sa na použiteľnosť slov.

2 thoughts on “Anglicko-slovenský dvojjazyčný slovník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *