Anglicky ľahko a zábavne

Anglicky ľahko a zábavne

Zaujímalo vás niekedy ako sa v anglickom jazyku povie nejaká fráza či iné veľmi atraktívne a používané slovné spojenia? Určite všetci vieme, že sa jazyky nemôžu prekladať doslovne. A to platí aj pri anglickom jazyku.

Ako učiteľka angličtiny a zároveň veľká fanúšička anglického jazyka som siahla po knihe z Oxford Univerzity s názvom Advanced Idioms & Phrasal Verbs

Medzi veľmi zaujímavé a naozaj používané frázy na Slovensku patrí napríklad je to na tebe, čo sa do anglicky prekladá na: It´s up to you. Medzi ďalšie používané frázy patrí aj „Ako to išlo?“ – How did it go? A množstvo ďalších fráz, pričom niektoré z nich sa prekladajú doslovne, pri iných bude doslovný preklad absolútnym nezmyslom.

Ak sa chcete v angličtine neustále zlepšovať, frázy patria k niečomu, čo je viac ako potrebné. A to najmä v prípade, že by ste chceli pracovať ako učitelia angličtiny, poprípade ste si našli zahraničných kamarátov. Skrátka pre tých, čo chcú anglický jazyk reálne používať a poznať, nie sa ho učiť len z povinnosti.

Tento slovník samozrejme nie je len tak obyčajný, nenájdete tu bežné slová, ale iba frázy a idiómy. Ide preto len o doplnkový slovník, ktorý vám reálne dokáže pomôcť v praxi a v zlepšení sa angličtiny. Je určený pre všetkých skúsenejších v angličtine, nie pre úplných začiatočníkov. Takýto typ slovníka je určený pre stredne pokročilých a pokročilých nadšencov pre anglický jazyk.
Všetko je zoradené do viacerých kapitol a samotné frázy a idiómy sú doprevádzané zaujímavými cvičeniami a príkladmi. Celá kniha je písaná v anglickom jazyku, pričom vysvetlivky a opisy sú taktiež písané v angličtine. Text je samozrejme prispôsobený na patričnú úroveň. V mojom prípade teda mierne pokročilý.

Aké frázy a idiómy nájdete napríklad v tomto slovníku?
Držať jazyk za zubami – Bit your tongue
Break a leg – Zlom väz
Hold your horses – Brzdi
To be a peach – Byť veľmi príjemný človek
To be chicken – Báť sa
To be foxy – Byť sexy
To feel blue – Mať depresiu
Kick the bucket – Zomrieť
To wear your heart on your sleeve – Mať srdce na dlani

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *