Angličtina v plnom prúde

Angličtina v plnom prúde

Aj vy sa túžite zlepšiť v cudzom jazyku, no nemáte toľko času, aby ste navštevovali bežné jazykové kurzy? Vyskúšajte online kurz, ktorý si môžete naplánovať podľa vašich potrieb.
V dobe, kedy som začala s týmto kurzom ma čakali aj ústne skúšky z angličtiny, na úroveň B2. Musím sa priznať, že som sa tejto ústnej skúšky naozaj obávala. No aj za tých pár minút týždenne sa mi sebavedomie zvýšilo natoľko, že som už nebola tak nervózna. Možno nie som veľmi dobrá v gramatike, no po týchto týždňoch mi rozprávanie išlo lepšie. Začala som si uvedomovať chyby, ktoré pri komunikácií robím, a dokonca si ich aj sama opravovať.
Pred kurzom som sa snažila hovoriť iba základnými časmi – minulý, prítomný, budúci. No teraz sa snažím používať aj tie komplikovanejšie. Už nepoužívam iba „did“ ale aj „have done“. Nechcem používať iba „will“ ale aj „going to“, a to som si v úvode myslela, že mi 2 týždne kurzu nedajú do života až tak veľa.
Čo sa týka samotného kurzu, sami sme si mohli zvoliť preferovanú tému. A keďže mojim hlavným dôvodom pre zapojenie sa do tejto výzvy bola návšteva Číny a konverzácia v anglickom jazyku, mojou preferovanou témou bol najmä život v meste. Nepotrebovala som žiadne informácie o hoteloch (keďže budeme bývať v Home Stay), no skôr obyčajnú konverzáciu o živote. Konverzáciu, ktorú môžem viesť s mojou chvíľkovou „čínskou rodinou“.
Kurz pozostával z 15-20 minútového rozhovoru 1x do týždňa v cudzom jazyku (v mojom prípade v angličtine). 2-3 minilekcie týždenne, ktoré zahŕňali články, cvičenia ba dokonca aj citáty. A v neposlednom rade zhrnutie konverzácie prostredníctvom e-mailu. Všetko usporiadané tak, aby mi to vyhovovalo. Perfektné pre pracujúcich ale aj študentov, ktorý majú práve školu či skúšky.

Anglická konverzácia
Kurz bol naplánovaný tak, aby mi 15-20 minútový rozhovor cez skype (nakoľko nie som z Česka) vyhovoval. Práve z tohto dôvodu som si snažila vyberať rozpätie, kedy som sama doma a nemám nič na práci. 1x do týždňa sa však týchto pár minút dá nájsť naozaj bez problémov, a to aj v prípade, ak ste študent či pracujúci. Miesto 20 minútového sedenia pred televízorom som tak mohla robiť niečo perspektívne.
Konverzácia sa viedla vo veľmi milom prostredí. Povedala by som, že milé a priateľské správanie je práve to, čo človek pri rozhovore potrebuje. A to najmä ak si nie sme istí svojimi jazykovými schopnosťami či skúsenosťami.
Vždy keď som niečo nevedela alebo nerozumela, bez váhania mi pomohli, poradili ba dokonca mu určité situácie vysvetlili. A ja patrím presne k tým ľuďom, čo potrebujú mať všetko vysvetlené, aby sa to naučili používať. Nedokážem sa bifľovať, potrebujem na všetko logicky prísť.

Minilekcie
Minilekcie rovnako ako aj konverzácia bola vyslovene zameraná na tému o ktorú som mala záujem. Povedala by som teda, že išlo naozaj o kurz šitý na mieru.
Slovíčka boli zaujímavé, a keďže som im povedala, že sa chystám na úroveň B2, snažili sa siahnuť aj po komplikovanejších slovách, ktoré by sa mi mohli hodiť. Teda, slová, ktoré sa mi zídu v bežnej komunikácií, no zároveň niečo nové, čo som doposiaľ nepočula, nepoužila či nevedela, že sa používajú aj v takýchto prípadoch.
U nás v Šali, v prípade, že by ste mali záujem o 60 minútovú individuálnu hodinu musíte zaplatiť 15€. Tento kurz stál síce podobnú sumu, no venovali sa vám o čosi viac. 40 minút konverzácie + lekcie + poznatky e-mailom. Navyše je tento kurz z pohodlia domova.

2 thoughts on “Angličtina v plnom prúde

  1. Podle toho jak čtu, tak vypadá kurz dost zajímavě. Teď nastupuji na vysokou školu, kde angličtinu mít budu, ale stejně jsem přemýšlela o nějakém kurzu, kde bych se zdokonalila ještě víc a tohle je něco pro mě – pěkně z domova.
    Díky za tip 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *