Anjelské rozprávky

Anjelské rozprávky

Len prednedávnom som sa dočítala, že existuje niečo ako pozitívne a motivačné rozprávky pre deti, a to bol aj hlavný dôvod, prečo som po nich siahla. Pamätám si, že ako malá nám mamina čítala z Vianočnej rozprávkovej knihy, kde bolo písané, že každý stromček sa chce stať tým Vianočným, a keď sa ním stromček stane, veľmi sa teší. Akurát nevie, že po splnení tejto Vianočnej úlohy je hodený do ohňa. To samozrejme stromček veľmi bolí a plače. Netrvalo dlho a ako malé dieťa som sa aj ja samozrejme rozplakala, a už som nikdy nechcela mať živý stromček, čo trvalo nejakú tú dobu, kým sme mohli mať opäť živý stromček.

Myslím si, že takéto rozprávky naozaj nie sú pre deti, a preto ma motivačné rozprávky s vyobrazením anjelov veľmi potešili. Pri nich si totiž rodič môže byť istý, že každá rozprávka skončí šťastne, ba dokonca bude mať i určité ponaučenie. Veď predsa, pozitívne rozprávky majú deťom vyčariť úsmev na tvári, a čo viac, ešte ich aj niečo do budúcna naučiť.

V anjelských rozprávkach sa stretneme s troma časťami, a to úvodom ako napr. čo je posolstvom týchto príbehov, ako pracuje detská predstavivosť,… Druhá časť sú samotné príbehy v počte 22, pričom na konci každého sa nachádza nejaké posolstvo, a v závere sú rôzne cvičenia na prácu s vizualizáciou.

Nakoľko ide o naozaj netradičnú knižku, ktorá obsahuje vizualizáciu pre deti, naozaj veľmi chválim úvod, a to, že je písaný naozaj podrobne. Predsa len, nevieme presne ako dieťa pracuje s vizualizáciou, a tak by tento úvod mohol rodičom naozaj pomôcť.

Čo sa týka príbehov, veľmi sa mi páči, že sú obohatené o rôzne kreslené obrázky, čo môže dieťa osloviť, pokiaľ sa chce aj ono pozerať do knihy. Zároveň sa mi páči ľahký a plynulý štýl písania tejto rozprávky, teda sa veľmi dobre číta, a na konci každej rozprávky nájdeme i posolstvo, ako to zvykáva byť napr. v Ezopových bájach. Myslím si, že toto posolstvo je veľmi dôležité, pretože dieťa možno nepochopí presne, čo tento príbeh hovorí, no keď mu rodič prečíta posolstvo, môže si byť istý, že to dieťa pochopí. Ba dokonca bude vidieť tento príbeh z každej strany, ako sa anjelik cítil predtým a ako potom.

Na konci knihy sú rôzne vizualizácie, v štýle meditácie, ktoré dokážu upokojiť dieťa, a zároveň im navodiť príjemný pocit. Tieto meditácie sú veľmi dobré hlavne pre rodičov, ktorí sa taktiež snažia meditovať, a tak ich dieťa dokáže pochopiť, prečo by v túto dobu meditácie nemal vyrušovať rodičov, poprípade si môžu robiť tieto anjelské meditácie spolu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *