Farebné rozmaznávanie

Farebné rozmaznávanie

Radi by ste si vytvorili nechty, ktoré vám vydržia 3-4 týždne? Aby vaše prírodné nechty dostali sexi vzhľad a aj krásnu farbu? Vyskúšajte gél lak.

Výroba gél lak nechtov je veľmi jednoduchá, a netrvá dlhšie ako 10 minút – teda, 20 minút na obe ruky. Ako treba pri práci s gél lakmi postupovať, a čo všetko k tomu budete potrebovať?

Na trhu je množstvo farebných gél lak nechtov. Ak ich máte v domácnosti viac, odporúčam vám zakúpiť si vzorkovník farieb. Tento vzorkovník zakúpite už od niekoľkých centov, a farba je na ňom veľmi pekne viditeľná. Navyše sa na vzorkovník dá bezproblémovo písať fixkami, takže si môžete zapísať ku každej farbe, o aký produkt ide. Môj vzorkovník NTN lakov na nechty spolu s číslami si môžete všimnúť na fotke.

Potrebné pomôcky

Brúsny blok
Drievko na odstránenie nechtovej kožtičky
Primer
Base Coat
Farebný lak
Top Coat
Cleaner na odstránenie výpotkov
UV lampa
Postup
Ako prvé je potrebné nechty brúsnym blokom zmatniť, a následne drievkom zatlačiť nechtovú kožtičku. Ak ste si nechty dobre zmatnili, mal by vám na nich ostať jemný prach, ktorý bezproblémovo oprášite štetcom.

Na nechty naneste Primer, a následne Base lak (Osobne som použila Base/Top Coat, ktorý je vhodný ako spodná aj vrchná vrstva). V prípade, že vám lak vytiekol, odstráňte ho drievkom ešte pred vložením nechtov do lampy. Nechty vložte do UV lampy na cca 2 minúty. Dĺžka schnutia sa môže odlišovať podľa výkonnosti lampy.

Ďalším krokom je farebný gél lak. Zvoľte si vašu obľúbenú farbu a naneste ju na nechty. Podobne, ako aj pri obyčajných lakoch. Po nanesení laku nechty vložte do UV lampy, a nechajte 2 minúty tvrdnúť. V prípade, že farba nie je dostatočne intenzívna alebo je čiastočne priehľadná, naneste lak ešte raz a opäť vložte do UV lampy.

Teraz naneste vrchnú vrstvu pomocou Top Coat laku ( v mojom príapde Base/Top Coat 2 v 1 ). Aj tú dajte vytvrdnúť do lampy. Tento krok je posledný, pri ktorom potrebujete lampu.

Na nechtoch vám zostala lepkavá vrstva, tzv. výpotok. Naneste Cleaner na buničitú vatu známu aj ako buničinu, a odstráňte z nechtov. Táto lepkavá vrstva sa vám z nechtov odstráni, a vaše dielo je dokončené.

Podložka na nechty

V prípade, že robíte nechty aj svojim kamarátom, známym či rodine, určite vám odporúčam podložku na nechty. Osobne robím nechty tak mojim kamarátkam, ako aj mojej mamine, a nie vždy to je práve jednoduché.

Ak totiž nemám perfektné svetlo, poprípade ak ešte niekto si nedal robiť gél lak nechty a dáva si ich robiť u mňa po prvýkrát, ešte nevie veľmi dobre, že nemá nakláňať ruku a čo robiť, a tak je táto podložka takým záchytným bodom. Vďaka podložke sú aj samotné nechty veľmi dobre viditeľné a modelovanie je oveľa komfortnejšie. Ba dokonca by som povedala, že príjemnejšie.

V tomto prípade si môžete užiť pohodlné modelovanie nechtov, a v prípade, že sa vám povrch podložky zašpiní, môžete si ju pohodlne vypraž v pračke. Vrchný povrch je totiž snímateľný.

Samotné odstránenie gél lak nechtov je veľmi jedndoduché. Môžete použíť brúsku alebo acetón. Všetky tieto krásne farby môžete nájsť na stránke Sada na gélové nechty.

2 thoughts on “Farebné rozmaznávanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *