Balzam na pery

Balzam na pery

Napriek tomu, že už nie je zima, a teda nám pery nepopraskajú tak rýchlo, stále by sme na ne nemali zabúdať. Možno sa teraz pýtate prečo. Veď počas leta nevidíte nejaké nepriaznivé zmeny na svojich perách. Treba si však uvedomiť, že rovnako ako aj celá vaša pokožka, aj pery sú vystavené vonkajším faktorom.

V tomto prípade hovorím najmä o silnom slnečnom žiarení, a teda by ste mali na pery používať práve balzam, ktorý obsahuje vysoký SPF faktor. Jedným z takýchto balzamov je napríklad značka tyčinka na pery Sun Sensitive. A ako už samotné SPF 50+ hovorí, vaše pery ochráni pred slnkom priam dokonale.

balzam

Na druhej strane si však treba uvedomiť, že počas leta chodíme častejšie na kúpaliská, vodné nádrže či do bazénov. A aj keď to možno na prvý pohľad vyzerá neškodne, veď vodu neplánujete piť, pri plávaní sa neraz dotkne vašich pier. Viete koľko chemikálií sa nachádza napríklad v takom bazéne? Poprípade, aká čistá je voda, v ktorej sa kúpete? Teda, naozaj si treba dávať na pery pozor.

Ďalšou výhodou je samotný fakt, že balzam veľmi dobre hydratuje pery. A aj keď len málokomu cez leto popraskajú, rovnako ako vaše telo potrebuje počas špeciálnu výživu v podobe zvýšenia príjmu tekutín, vaše pery potrebujú nadmernú hydratáciu. Ak odmyslíme od nosenia masiek, počas leta sú pery vystavené priamemu slnečnému žiareniu, čím teda dochádza k veľmi rýchlemu vysušovaniu. Možno teda pery nie sú popraskané, no vysušené s najväčšou pravdepodobnosťou áno.

balzam na pery

Navyše, pokiaľ siahnete po kvalitnejšou balzame na pery, je pravdepodobné, že bude odolný aj voči vode, a teda vám ho stačí nanášať 1-2 krát denne pre celodennú hydratáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *