Bambucké maslo nie len pre človeka

Bambucké maslo nie len pre človeka

Bambucké maslo je jedným z pomocníkov, na ktoré počas leta nedám dopustiť. Vedeli ste totiž, že bambucké maslo je vhodné nie len pre človeka, ale aj pre vašeho štvornohého miláčika?

U nás je bambucké maslo využívané tak na suchú pokožku človeka, ako aj na vlasy. V každom prípade najväčšiu spotrebu má náš psík, ktorý na bambucké maslo nedá dopustiť. A my sme radi, že sme našli prírodnú variantu, ako jej uľaviť od popraskaných labiek.

Veľmi veľa ľudí mi hovorí, že nemám nechať psíka chodiť po betóne. A ja to taktiež viem. Ale papučky nechce nosiť, a keď ju posielam chodiť po tráve, tak sa veľmi veľmi ťahá na chodník. Ba dokonca sa mi viackrát stalo, že som kvôli nej chodila po tráve (aby som ju presvedčila chodiť po tráve) a viete čo? Ona mi chodila aj tak po betóne. Lenže… Problémom je, že stále jej to ubližuje, a teda bolo treba nájsť nejakú variantu.

kokosový_olej

A my sme takto našli bambucké maslo. Pokiaľ kúpime nerafinované, neparfumované a 100%, tak je vhodné aj pre psíka, a dokonca aj na varenie. To znamená, že aj keby si z neho psík trocha lízol (a verte tomu, že tak spraví), tak sa mu nič nestane.

Náš psík najprv pozeral, čo to vlastne robíme, no potom mu to tak veľmi zachutilo, že už si vo svojej malej hlavičke zmenila „keď prídeš domov, tak ti natrieme nožičky“ na „kto príde domov, ten ti natrie nožičky“. Navyše, už to neberie iba ako ochrannú pomôcku počas leta a zimy, ale ako celoročnú maškrtku.

V každom prípade, aj keď je u nás bambucké maslo považované za „maškrtku“, je to naozaj veľmi účinná pomôcka pri posolenej ceste alebo horúcej zemi. V prípade, že sa vám však bambucké maslo zdá byť pridrahé, lacnejšou variantou je kokosový olej alebo kokosové maslo maslo, ktoré však tiež musí byť 100% a vhodné aj na prípravu jedál.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *