Bambucké maslo

Bambucké maslo

Poznáte alebo používate bambucké maslo? Bambucké maslo je všestranný pomocník v kozmetike, ktoré je plné vitamínov.

Bambucké maslo obsahuje vitamín A, E a F, prírodné liečivé vosky, vzácne rastlinné steroly,…, vďaka čomu sa využíva v krémoch, emulziách, kondicionéroch, masážnych krémoch ale aj telových mliekach.

Bambucké maslo zvyšuje obranyschopnosť pokožky, pričom túto pokožku udržuje pružnú. Pokožku zároveň hydratuje a upokojuje, takže je bambucké maslo vhodné aj na kožné problémy ako napríklad ekzém. Jeho veľkou výhodou je aj to, že má liečivé účinky a zvyšuje odolnosť kože. Bambucké maslo je vhodné aj pre citlivú pokožku, takže ho môžu používať aj deti.

Ja osobne bambucké maslo využívam najmä počas zimy ako prevenciu proti popraskanej a suchej pokožke. Počas zimy mám totiž problém, že mi popraská pokožka rúk. Ak použijem bežný krém na ruky, stáva sa mi, že ma ruky začnú štípať. S bambuckým maslom sa mi to však nestáva, a tak ho považujem za oveľa lepšiu variantu na ošetrenie, poprípade prevenciu. Počas nosenia rúška, ale aj zimy mám taktiež veľmi suchú pokožku na tvári, takže ho využívam miesto nočného krému.

Musím sa však priznať, že krém využívam takmer vždy, keď mám s niečím problém. Objavilo sa mi akné? Vytiahnem bambucké maslo. Mám začervenanú pokožku? Vytiahnem bambucké maslo. Spálila som sa? Vytiahnem bambucké maslo. Ako hovorím, bambucké maslo je pre mňa všestranný pomocník, ktorí nesmie chýbať v mojej kozmetickej taštičke.

Bambucké maslo používam už niekoľko rokov, pričom bambucké maslo u nás doma nevyužívam iba ja, ale aj môj psík. Je totiž vhodné aj na popraskané packy od zimy, posolenej cesty alebo v lete ako prevencia pri rozhorúčenom betóne. Tá však používa bambucké maslo na labky, keďže je určené priamo pre psíkov, a tak som si istá, že jej neuškodí ani keď si z neho lízne – čo ona robí naozaj veľmi rada.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *