Bilka – Nová kozmetika na Slovenskom trhu

Bilka – Nová kozmetika na Slovenskom trhu

Na Slovenskom trhu sa v súčasnosti objavila nová značka s názvom Bilka. Kozmetika je vhodná pre moderných ľudí, ktorí majú záujem o zdravý život a prírodné produkty. Ja som si spomedzi všetkých produktov vybrala práve homeopatické produkty, ktoré neobsahujú žiadne chemicky aktívne ingrediencie, umelé farby či syntetické vône. 

Na výber máte homeopatickú kozmtiku pre deti i dospelých. Ja som si spomedzi všetkých týchto produktov vybrala dva homeopatické produkty pre dospelých, a to zubnú pastu a ústnu vodu s Grapefruitom. 

Vzhľad produktov je moderne tradičný. Teda, na prvý pohľad nezistíte, že ide o homeopatickú kozmetiku, no design je jednoduchý pekný a decentný.

Tieto produkty majú veľmi zaujímavú grapefruitovú príchuť. Ešte nikdy som nemala prípravky na zuby s podobnou príchuťou, no všetko je raz po prvýkrát. Osobne ma táto chuť síce prvý týždeň prekvapovala, no určite v dobrom zmysle. Nebola nejak sladká a samozrejme ani štipľavá, čo je podľa mňa naozaj super. A ten, čo má rád chuť alebo vôňu grapefruitu si túto edíciu určite obľúbi. 

Čo sa týka zubnej pasty, má veľmi dobrú konzistenciu, a na umytie zubov stačí množstvo o veľkosti hráška. Zubná pasta je veľmi príjemná v ústach a dobre sa roztiera. Mám však dojem, že pení o čosi menej ako iné pasty. No mne to neprekáža, najmä v prípade, že používam elektrickú zubnú pastu, ktorá dokáže rozpeniť prakticky hocijakú pastu. 

Ústna voda je v ústach taktiež veľmi príjemná. Ako to už býva zvykom, aj ona je tekutá a tak sa pri aplikácií nedá viac-menej nič pokaziť. V ústach je veľmi príjemná neštípe, dobre sa s ňou dajú prepláchnuť ústa a človeka nedráždi. 

Moja známa alebo inak povedané mladá kamarátka z Kung-Fu má teraz 12 rokov, a tak používa už zubné pasty pre dospelých, keďže má už nemá mliečne zuby. Veľkým problémom je to, že je alergická na mätu, a aj jedna maličká kvapôčka jej dosť ubližuje. Prednedávnom za mnou prišla a bola celá červená. Absolútne nevedela, čo jej je, avšak keď išla k lekárovi, ukázalo jej, že má v tebe mätu. Ona však nevedela odkiaľ. Po pozretí na zloženie pasty zistila, z čoho to má. Umývala si zuby 2krát denne, vôbec to nepreháňala a aj tak bola natoľko alergická na mätu, že sa z toho okamžite vyhádzala. Pri tejto paste by sa jej to však nestalo, a preto ju musím vrele odporúčať každému, kto je alergický na mätu. 

Tieto dva produkty som používala súčasne, takže ich používanie zhodnotím spolu. Pri používaní sa mi nevyskytli problémy so zubami, čomu sa veľmi teším, nakoľko sú moje zuby pomerne citlivé. Neboleli ma z nich ďasná a ani zuby, a dokonca mám pocit, že sú moje zuby o čosi menej citlivé. Aj keď ešte stále sú citlivé na výrazné výkyvy ako napríklad keď horúcu polievku zapijem ľadovou vodou. Zuby síce nie sú belšie, no zároveň ani neničí ich samotnú farbu. 

V celku som s produktami veľmi spokojná, no najviac ma teší práve to, že neobsahujú chemikálie. 

16 thoughts on “Bilka – Nová kozmetika na Slovenskom trhu

  1. O tejto značke počujem prvýkrát. Vyzerá dobre homeopatiu používam ale ešte som nepocula o tom že sa používa aj v kozmetike. Ešte by bolo zaujímavé preštudovať zloženie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *