Biosféra rozmaznávanie

Biosféra rozmaznávanie

V spolupráci s biosfera.cz (biosfera.sk) som mala možnosť ochutnať niekoľko produktov z tohto e-shopu. Momentálne som vsadila najmä na kávy, a to kávy so zaujímavou príchuťou i arómou.
Čoko – Koko darčeková taštička káv
Táto darčeková taštička obsahuje dve 50g kávy, a to belgické pralinky a havajský orech. Obe kávy sú mleté 100% arabiky s viac ako 2% arómou.
Belgické pralinky
Káva s arómou originálnych čokoládových praliniek.
Myslím si, že kombinácia čokoláda + káva je stará dobrá kombinovaná klasika, ktorou sa nič nedá pokaziť. Je v nej veľmi dobre cítiť chuť kávy, ako aj čokoládu resp. čokoládové pralinky. Ideálna pre milovníkov čokolády i kávy, čo si nevedia vybrať, na čo majú práve chuť.

Havajský orech
Káva s arómou pražených lieskových orechov a kokosu.
Opäť ide o pomerne obvyklú klasiku čo sa týka kávových aróm, ktorou sa nič nedá pokaziť. Aby to však nebola len klasika, nie len že káva obsahuje arómu pražených lieskových orechov, ale aj kokosu, čo jej dodáva šmrnc a lahodnosť. Mne osobne táto káva veľmi zachutila, dokonca by som povedala, že ešte viac ako belgické pralinky. Príde mi naozaj nevšedná a lahodná, bez ohľadu na to, koľko šálok som z nej už vypila.
Káva Vanilka – Karamel
Jedná sa o praženú mletú kávu 100% arabica s prírodnou arómou (min 2%) vanilky a karamelu. Káva má obsah 150g, pričom jej príprava je rovnaká ako pri iných kávach.
Mňa osobne táto káva úplne dostala. Milujem karamel, ale aj vanilku, a tak som z nej úplne paf. Káva chutí sladko a človek sa cíti ako v siedmom nebi. Ja osobne si viem túto kávu predstaviť ako náhradu za všetky sladkosti, čo mi až natoľko chutí. Má lahodnú chuť, vanilka i karamel perfektne dotvárajú ideálnu chuť kávy, a pravdu povediac, po tejto káve už nemám chuť skúšať niečo iné. skrátka som si ju zamilovala.

Safari mliečna čokoláda
Veľkou výhodou tejto čokolády je, že si ju človek môže vybrať v podobe obrázkového prekvapenia – kedy do poznámky nenapíše o aký obrázok má záujem, a tak mu príde náhodný. Alebo si môže vybrať konkrétny obrázok, a to v prípade, že do poznámky (pri objednávke), o aký obrázok čokolády má človek záujem.  Čokoláda môže byť veľmi pekným darčekom pre dieťa na blížiaci sa Medzinárodný deň detí či kamarátom do školy či škôlky. Ja som si objednala hneď 2 čokolády, pričom mi prišiel gepard a šimpanz.
Čo sa týka čokolády, ide o tradičnú chuť tých malých čokoládok pre deti. Mne však prišla o trocha lepšia – jemnejšia. Ide o mliečnu čokoládu, ktorou sa nikdy nič nedá pokaziť, a deti sa z nej, rovnako ako aj z obrázka mimoriadne potešia.
Himalájska soľ
Pravdepodobne každý z nás používa v kuchyni soľ. Je jedno v akom množstve, no potraviny by bez soli nemali tú správnu chuť. Prečo si však nedopriať niekedy aj tú zdravšiu soľ, keď už máme na výber?
Himalájska soľ sa ťaží ručne, pričom nie je nijak upravovaná. Ružovú farbu jej dodáva stopové množstvo iónov železa. Používa sa rovnako ako bežná soľ, pričom sa hodí aj do kúpeľov. Himalájska soľ obsahuje až 84 prvkov, ktoré sú užitočné pre telo. K nim patrí napríklad horčík, vápnik či fosfor. Taktiež sa v nej nachádzajú stopové prvky jódu či medi. Je perfektná ako prevencia kŕčov v lýtkach, na odďaľovanie prejavov starnutia, zlepšenie spánkového cyklu, rovnováhu telesného pH…

Himalájska soľ však nie je iba zdravá, ale aj veľmi dobre vyzerá. Kto by sa nepotešil – najmä čo sa týka detí, keď na chlebe objavia ružové zrnká soli.
Čo sa týka celkovej objednávky, ako vždy som maximálne spokojná. Krabica prišla dôkladne zabalená, takže som maximálne spokojná. V krabici bol pribalený aj letáčik s rôznymi produktami a samozrejme, ako to už pri biosfera.sk býva zvykom, milé poďakovanie za nákup a oznámenie, kto balil balíček.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *