Boj proti vypadávaniu vlasov

Boj proti vypadávaniu vlasov

Nakoľko začína rok, čím lepším by mohol začať ako nádhernými vlasmi plnými objemu a predovšetkým žiadne nadmerné vypadávanie a už žiadne riedke vlasy. Práve z tohto dôvodu som si pre vás prichystala rovno recenziu na pár produktov, ktoré by vás mohli zaujať.
Tangle Teezer Salon Elite 
Ako prvé tu máme perfektnú kefu proti vypadávaniu vlasov, tangle teezer. Tangle Teezer som skúšala už v rôznych farebných prevedeniach, avšak doposiaľ som skúšala iba vodný tangle teezer, klasický a potom compact. Tento Salon Elite som testovala po prvýkrát.

Tangle Teezer je možné zakúpiť vo viacerých farebných prevedeniach, avšak v tomto prípade tiež treba pozerať aj na cenu, ktorá je pri nej, rôzne farebné prevedenia sú totiž za rôzne ceny. Je možné zakúpiť jednofarebné prevedenia ako napríklad čierna či ružová kefa, ale aj dvojfarebné prevedenia ako napríklad modrá s tyrkysovou. Ja som si v tomto prípade zvolila žlto-ružovú farbu s názvom Lemon Sherbet, ktorá bola cenovo najlacnejšia, a to za 5,02€.

Opäť ide o Tangle Teezer, ktorý ma nesklamal. Veľkosť taká akurát, presne podľa mojich predstáv. Najviac sa k nej dá prirovnať k Original Tangle Teezer, aj čo sa týka držania v ruke aj veľkosťou. Čo sa však týka kvality, je úplne perfektná. Opäť ide o produkt, ktorý nevytrháva vlasy, vlasy netrhá, veľmi dobre sa vlasy rozčesávajú, a to bez elektrizovania.
Aktivačný šampón pre rednúce vlasy
Proti vypadávaniu vlasov som si zvolila Schwazhokpf BC Bonacure Hair Activator s objemom 250ml, ktorý je určený najmä pre ženy, ktoré trpia rednúcimi vlasmi.

Šampón obsahuje aktivačné látky ako karnitín tartrát, taurín a echinaceu, pričom pri pravidelmou používaní by mali byť vlasy opäť husté, pričom počas prvých 6 týždňov zredukuje stratu vlasov.
Musím povedať, že ak chce človek aby mu jeden šampón vydržal 6 týždňov, musí ním nie len šetriť, no zároveň ho používať iba on. Čo je v rodine samozrejme veľmi komplikované, a na mňa táto „aktivácia“ trvá naozaj veľmi dlho. Navyše, keď je najlepšie k tomu používať ešte sérum proti vypadávaniu vlasov.

Čo sa týka mňa, testovala som ho niekoľko týždňov, a aj keď som zahliadla malú zmenu a malú redukciu vypadávania mojich vlasov, nebola to taká redukcia, aby som si šampón opätovne zakúpila. Myslím si, že na trhu sa dajú nájsť oveľa lepšie produkty, ktoré by pomohli za tých pár týždňov naozaj lepšie.
Na druhej strane však vlasy dokáže veľmi dobre umyť, a prvý deň po umytí sú vlasy nadýchané, jemne elektrizujúce. Napriek tomu však vlasy vyzerajú opticky hustejšie.
 
Black Proffesional Line 
Krásne vlasy však nie je len obmedzenie ich samotného vypadávania, ale aj nádherná úprava, ktorú vám dokonale dokáže fixovať lak na vlasy.

V tomto prípade som si zvolila veľké, naozaj veľké 750ml balenie laku na vlasov, ktorý má silnú fixáciu.
Lak dokonale dokáže zafixovať každý účes, a to bez toho, aby boli vlasy ulepené alebo bolo evidentne vidieť, že boli vlasy upravené lakom. Samozrejme, lak je na dotyk cítiť, avšak ani pri dotyku nie sú vlasy ulepené. Treba však udržať vzdialenosť pri striekaní na vlasy.

Fixácia je dostačujúca a dokáže udržať aj zložitejšie účesy, čo je veľkou výhodou najmä v prípade, ak sa chystáte na nejakú oslavu či ples. Lak je tiež možné použiť aj v bežných dňoch, kedy perfektne zafixuje jednoduchý účes, a to dokonca aj nepoddajné vlasy.
2K Hair Tie gumička 
Tieto gumičky je možné zakúpiť v rôznych farbách, ja som si však vybrala farbu „clear“ z toho dôvodu, že je ju možné použiť ku všetkému oblečeniu. Tieto gumičky je možné zakúpiť v čiernej, hnedej ale aj ružovej farbe.

Gumička vyzerá ako starý „telefónny drôt“, pričom je takto prispôsobené aby gumička nevytrhávala vlasy a ani neťahala. Taktiež neobsahuje žiadne železné články, ktoré by vlasy mohli zachytiť. Sú perfektné aj pravidelne používate gumičky a nechcete, aby vás gumičky ťahali, či kazili vašu štruktúru vlasov.

Comments are closed.