Botanic výživové doplnky

Botanic výživové doplnky

Používate výživové doplnky, aby ste obnovili rovnováhu v tele, zlepšili svoj zdravotný či duševný stav, zlepšili svoj metabolizmus alebo iba preventívne, aby ste neboli náchylný k chorobám? Ja osobne ich používam pravidelne, a tak keď som našla stránku Botanic, veľmi som sa potešila.

Ja osobne som si vybrala 3 produkty + lyžičky. Konkrétne Garciniu kambodžskú, Boswelliu serrata a kurkumu.

Kurkuma

Kurkuma pomáha posilniť celkovú obranyschopnosť organizmu a obmedziť rozvoj niektorých civilizačných problémov. Pomáha pri tvárené, zlepšuje funkciu tráviaceho traktu, efektívnejšiemu vstrebávaniu živín a zásobuje telo dostatkom antioxidantov.

Kurkumu u nás doma používame už asi rok, takže to bola pre mňa jasná voľba. Navyše, jedno balenie vydrží 40 dní, takže mi to prišlo veľmi dobré z hľadiska ceny. Odkedy u nás doma používame kurkumu, tak sme odolnejší voči bežným vírusom ako je chrípka atď. Preto skoro vôbec nie sme chorý.

Garcínia Kambodžská

Garcínia je vhodný v prípade, keď chcete schudnúť. Dáva telu pocit sýtosti, a aj po malej porcií jedla zastavuje pocit hladu. Takže v prípade, že chcete schudnúť, určite ju odporúčam.

Ja osobne som síce neplánovala schudnúť (aj keď sa podarilo 🙂 ) no nakoľko mi kamarát vybil zub, a nedokázala som nič jesť, iba piť nejaké tie smoothie, tak som mala neustále pocit hladu. Práve preto som vyskúšala túto Garcíniu, či mi pomôže zasýtiť ma. A predstavte si, že mi to pomohlo. Samozrejme, nie hneď v prvý deň, no po týždni som sa cítila oveľa plnšia, než predtým. Za mesiac som schudla 4kg, a to bez toho, aby som cvičila. Navyše, aj teraz, keď už môžem jesť, tak nedokážem zjesť veľa. Jem iba 3 krát do týždňa, pričom raňajky a večera sú veľmi ľahké ako jogurt a pod. a aj tak sa vôbec necítim hladná.

Boswellia serrata

Boswellia sa využíva na zlepšenie stavu kĺbov a kostí, zlepšenie trávenia, normalizuje funkciu dýchacieho systému, normalizuje hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje duševné zdravie a podporuje reprodukčný systém.

Nakoľko mám problémy s kĺbmi, veľmi som chcela vyskúšať Boswelliu. A keďže ide o prášok z nej, mala som veľmi dobrý pocit, že bude mať oveľa lepšie účinky, ako tie v tabletkách. Osobne som počas užívania Boswellie nezaznamenala, že by sa mi kolená nejak zhoršovali, a to podotýkam, že som teraz viac sedela za počítačom, keďže nám začala škola. A u mňa je problém, že keď cez dni viacej sedím, tak sa mi situácia s kolenami oveľa zhoršuje. Takže si myslím, že určite pomáha.

 

Nakoľko je Boswellia v prášku, tak som si zakúpila aj odmerky aby sa mi ju oveľa jednoduchšie dávkovalo.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *