Čáry máry a kniha je tu

Čáry máry a kniha je tu

Čarovanie a mágia ma už dlhšie zaujímala, no doposiaľ som sa k nej nejak neodhodlala. Nebolo to tým, že by som si na ňu nenašla čas, no mágiu a aj kúzla treba vykonávať maximálne precízne. Keď mi stránka preskoly.sk ponúkla knihu Čarodejnícka kniha kúziel, neváhala som ani chvíľku a rozhodla som sa zakusnúť sa do nej.

Vzhľad
Kniha má veľmi peknú farbu a nakoľko sa jedná o mágiu, veľmi sa mi páči, že nie je prezdobená. No i tak má veľmi zaujímavý a neprehliadnuteľný vzhľad. Obsah
Tato knížka je plná užitečných informací, zajímavých otázek a chytrých nápadů, jak vašemu magickému životu vdechnout nový život. Měla by ji vlastnit každá čarodějka.

Osobné hodnotenie

Väčšina ľudí si to ani neuvedomuje, a predsa vykonáva bielu mágiu na spríjemnenie dňa. Medzi magické predmety, ktoré sa určite nachádzajú aj u vás doma sú práve sviečky. Každá sviečka má inú farbu a každá farba symbolizuje niečo iné. Medzi najpoužívanejšie sviečky v bielej mágií sú: biela, čierna a červená sviečka.

Čierna sviečka je užitočná pri odstraňovaní blokád, kliatieb a pod. Taktiež sa používa aj na vyháňanie zlých duchov a uviaznutých duší. Túto sviečku však vo svojom dome zrejme nemáte a len tak nepálite, nakoľko sa čierna sviečka zháňa naozaj veľmi ťažko. Ďalšou sviečkou je biela. Tá sa v domácnosti vyskytuje naozaj veľmi často. Ide o farbu, ktorá dokáže očistiť človeka a opäť v ňom vyvolať pocit čistoty. Polednou a veľmi typickou sviečkou je červená sviečka, ktorú maju ľudia na stoloch najčastejšie počas Vianoc. Táto farba symbolizuje čistú lásku a preto je k Vianociam priam dokonalá.

Medzi magické veci však patria aj zrkadlá, rastliny či kamene a mnoho ďalších. Sú to úžasné predmety, ktoré človeku dokážu navodiť príjemný pocit.
Ak však človek chc vyriešiť nejakú vážnejšiu vec s ktorou sa už dlhodobo nevie popasovať a už nedokáže nič spraviť, mágia je v takomto prípade viac ako super. Samozrejme, hovorím o bielej mágií. 
V knihe som našla množstvo zaujímavých kúziel, ktoré nie sú iba pre lásku, ale aj zdravie, šťastie, krásny deň a pod. Navyše sú tu otázky, ktoré by sa začiatočníci určite pýtali a kniha ich na ne veľmi ľahko a rozumne odpovie. Tak, aby tomu aj lajk pochopil. 

Kniha je perfektná tak pre lajkov, ako aj pokročilých.

8 thoughts on “Čáry máry a kniha je tu

  1. Milý úlovok. Ja mám doma tiež také čarodejnícke kúzla a recepty, no niektoré ešte asi z minulého storočia, pretože v dnešnom svete vôbec neuplatniteľné. Tak len pre zábavku a uvoľnené čítanie. Inak, tiež sa zaujímam o veci mimo nášho chápania. Aj keď mi istá regresná terapeutka povedala, že mágia je nebezpečná, či už čierna i biela, pretože hranica medzi nimi je veľmi tenká. Tak neviem, čo je na tom pravdy. Ja teda praktikujem iba bylinkárstvo a domáce mastičky. Inak môj najobľúbenejší seriál sú ČArodejnice, samozrejme. 🙂

    1. Máš pravdu 🙂 Hranica medzi bielou a čiernou mágiou je veľmi malá a preto je mágia nebezpečná. Na druhej strane sa všetka biela mágia dá sformulovať tak, aby si si bola istá, že ide o bielu mágiu a teda sa vyhneš nebezpečenstvu. Jedná sa o obyčajné slová ako sú napríklad. S božou vôľou ale môžeš tam pridať hoci koho, v čo veríš napr. s vôľou archanjelov, anjelov,… To ti však v žiadnej knihe nespomínajú. Na druhej strane aj keď ide o bielu mágiu, ak to nie je Božia vôľa a nechce, aby si mala napr. peniaze, tak ti toto čarovanie nepomôže – ale ani neublíži. Ak bude chcieť, aby sa ti tvoje želanie splnilo, tak ti kúzlo pomôže. Ešte by som chcela poznamenať, že sa ti môže stať niečo zlé aj keď ide o bielu mágiu. Napr. že stratíš kamarát alebo ak si želáš lásku s Božou vôľou, tak sa s tebou partner rozíde. Je to preto, že títo ľudia nemajú patriť do tvojho života a iba ťa brzdia v tom, čo chceš dosiahnuť. Navyše, každé kúzlo by si si mala aspoň čiastočne upraviť podľa seba, teda ak je niečo, po čom túžiš a nie je to tam spomenuté. Napr. ak chceš vykonať kúzlo lásky no ty nehľadáš hocijakú lásku ale svoj dvojplameň (pána pravého), popr. ak sa chceš uistiť, že nepôjde o počarovanie ale o naozajstnú lásku tak k slove láska pripísať čistá láska a pod. Skrátka každé kúzlo si upraviť podľa seba. Napriek tomu, že sa predmety nemôžu upravovať (keď to má byť červená sviečka, tak má byť červená), tak svoje slová môžeš upraviť tak, aby boli tvojmu srdcu najbližšie. Na druhej strane, častokrát si človek kúpi červenú sviečku (láska), zelenú či čiernu a vnútro, ako inak biele. Možno aj v tomto prípade stačí upraviť slová láska na čistá láska, pretože je vnútro biele čo symbolizuje čistotu a účinok bude rovnaký. S takouto úpravou slov som si však neni úplne istá (čo sa týka vnútra sviečky), no myslím, že by to mohlo pomôcť 🙂

  2. Fuuuha, no tak napríklad to som nevedela, asi tým, že som sa zaujímala o to iba povrchne. Tak teda klobúk dole. Ono aj s tými rozchodmi či stratami je pravda… v tej chvíli to bolí, ale veľakrát časom zistíme, že takto to bolo oveľa lepšie. Držím palce v magických rituáloch 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *