Brezový olej proti celulitíde

Brezový olej proti celulitíde

Značku Weleda milujem zo všetkých najviac. A tak sa niet čo diviť, že sa mi na pošte objavila ďalšia zásielka s touto kozmetikou. Tentokrát však išlo o olej na celulitídu.

Tento olej obsahuje výťažky z mladých listov brezy, rozmatín, listnatec tŕnitý, olej z pšeničných klíčkov a ďalšie zmesi. 

Vzhľad je podľa mňa naozaj veľmi pekný a zároveň jednoduchý. Sklenená nádoba zo zeleného skla a na nej zelená nálepka s popisom o aký produkt ide k sebe veľmi ladí. Čo sa týka tohto skla, je naozaj veľmi pevné a tvrdé. Už na prvý pohľad je vidieť, že je o čosi hrubšie, a tak by ho jedno ťuknutie nemalo rozbiť.

Používala som ho najmä po sprchovaní, nakoľko je ho potrebné aplikovať do mokrej pokožky. Veľmi sa mi páči, že sa veľmi rýchlo do pokožky vpíja, a tak sa nemusíte báť, že by ste museli zopár hodín kvôli oleji stáť. Osobne si viem predstaviť aj príjemnú a prospešnú masáž vo dvojici v podobe tohto oleja. 

Zo začiatku je potrebné používať ho dvakrát za deň, po mesiaci postačí už len jeden raz denne. Olej je potrebné vmasírovať do pokožky krúživými pohybmi.

Ako hovorí už samotný názov, brezový olej vonia po tomto strome. Ide však o veľmi príjemnú lesnú vôňu, ktorú ocení najmä milovník prírody. Dokonca by som povedala, že vôňa pripomína liečebné produkty, a tak v človeku navodzuje oveľa viac dôvery. 

Osobne netrpím výraznou celulitídou, no musím povedať, že aj s ňou mi trocha tento olej pomohol. Pokožka sa mi oveľa viac vypla, a tak mám oveľa lepši a krajší zadok ako doteraz. Pleť je už po mesiaci oveľa jemnejšia no zároveň pružnejšia, hladšia a príjemnejšia na dotyk. 

9 thoughts on “Brezový olej proti celulitíde

  1. Nuž ja mám celulitídu teda už riadnu až sa hanbím. Zanedbala prevenciu a tak to dopadlo. Neviem, či by olejček pomohol už pri takej sile, momentálne fungujem na káve s cukrom a kokosovým olejom a pilingujem. Neočakávam zázraky v jeden deň, tak som zvedavá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *