Chutné bezlepkové potraviny

Chutné bezlepkové potraviny

Aj vy patríte k tým „neštastníkom“ ktorí majú intoleranciu na lepok, a teda väčšinu dobrých pokrmov si musia odopierať? Alebo máte niekoho vo svojom okolí, kto je intolerantný na lepok, a neviete čím by ste ho mohli potešiť keď príde na návštevu?

Určite ste sa v tomto prípade už stretli s pojmom „bezlepkové potraviny“ a aj keď ich je naozaj veľké množstvo, ba až tak veľké, že človek dokáže pripraviť prakticky čokoľvek aj v bezlepkovej verzií, v klasických supermarketoch je týchto produktov iba hŕstka. Navyše, ak viete, že tento človek k vám nebude chodiť často, sami neviete čo navariť tak, aby ste nekúpili niečo, čo po jeho návšteve len vyhodíte do koša, lebo sami to jesť nechcete.

bezlepkové potraviny

Nakoľko u mňa v rodine nie je nikto bezlepkový, ale vo vzdialenejšej rodine máme jedného „bezlepkáča“, tak už mám odskúšané niektoré produkty, ktoré vám v tomto článku rada odprezentujem.

Jedným z mojich obľúbencov je napríklad kokosová múka. Kokosová múka je ideálna náhrada, ak chcete spraviť jedlo, kde potrebujete použiť múku, no zároveň ju môžete využiť aj vy. Ja ju napríklad veľmi rada pridávam do koláčov a zákuskov, takže celý koláč má jemný kokosový nádych. A ak mám byť úprimná, u mňa sa táto kokosová múka míňa naozaj veľmi rýchlo, keďže sme si koláčiky z nej zamilovali.

gluten free

A v prípade, že u nás chce tento „bezlepkáč“ aj prespať, vždy mám v zálohe nejakú pohánkovú alebo pšeničnú kašu. Nedávno som však natrafila na Superkaša ACAI s dračím ovocím a jahodami, ktorá je pre mňa topka. Milujem Acai, dračie ovocie aj jahody. Takže, táto kaša je skôr mojim potešením, no vždy z nej môžem ponúknuť aj ľudí, ktorí sú alergický na lepok. Určite odporúčam vyskúšať, pretože podľa môjho názoru je božská.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *