Čínsky drak – moje potešenie

Čínsky drak – moje potešenie

Určite ste si na mojom blogu mohli všimnúť, že milujem dráčikov. A tak sa mi asi ani nebudete diviť, keď si nejakého zakúpim pri dosiahnutí nejakého úspechu.
Celý druhý ročník bol pre mňa enormne ťažký. V prvom polroku som mala 7 predmetov, pričom pri dvoch som musela robiť opravný zápočet a pri jednom z nich mi neostalo dostatočne veľa termínov, a tak som skúšku robila až v letnom semestri.

Druhý – letný semester bol ešte ťažší. V tomto polroku som mala 8 predmetov, no dá sa povedať 9, keďže som jednu skúšku zo zimného semestra robila až v letnom. Z týchto 9 predmetov je jeden Odborná prax, kde treba vypracovať protokol. Ostatné predmety sa končili skúškou. Z toho všetkého som Angličtinu – moju hrôzu som musela ukončiť certifikátom na úrovni B2. A zo všetkých predmetov som mala problémy s ďalšími 3. V neposlednom rade som sa na poslednú chvíľku dozvedela, že termíny mimo mája z dvoch predmetov už nebudú, a tak som ich musela spraviť v priebehu jedného týždňa. Za 2 dni rovno 3 predmety, pričom jeden z nich sa považuje za najťažší spomedzi celého štúdia. Ostatné predmety boli bezproblémové.

Neviem akým zázrakom, no všetky predmety sa mi podarilo spraviť (rovnako ako aj zápočty) na prvýkrát. A to dokonca s enormne dobrými výsledkom. Väčšina predmetov na A. Niektoré na B a zopár na C. Žiadne D a ani E.
Možno sa mi to podarilo práve preto, že si na každú skúšku nosím ako talizman pre šťastie moje ochranné zviera – vlka a môjho milovaného dráčika.

Osobne je to pre mňa naozaj veľký úspech, pretože som takéto enormne dobré výsledky ešte nedosiahla, a mám dojem, že tento polrok bol zo všetkých najťažší. A preto si myslím, že si nejakú motivačnú odmenu určite zaslúžim.
Ak ste už čítali niečo o motivácií a pozitivizme, určite viete, že za každý úspech by sme sa mali odmeniť. A tak ako správna zberateľka som sa nemohla odmeniť ničím iným ako ďalším krásnym dráčikom. Tentokrát sa do mojej zbierky pridal krásny čínsky drak hnedej farby.

Osobne ma troška sklamalo, že na stránke neboli písané jeho rozmery. No bol natoľko krásny, že som sa rozhodla, že budú jeho rozmery mojim prekvapením. No snažila som sa neočakávať veľa, aby som potom nebola sklamaná.
Po príchode som sa na neho okamžite vrhla. Z krabice na mňa vykukol nádherný drak. Jeho štruktúra tela bola naozaj detailná. Štruktúra kože bola naozaj detailná, tie jeho šupinky. Skrátka nádhera. Nemôžem zabudnúť ani na veľký krásny chvost a typické výstupky dračej kože. Ako to je už u každého zvieratka, aj tento drak má rozličné bruško. Veľmi pekne spracovaný. A aby bol o niečo zaujímavejší a farebnejší, telo mu posievajú červené plamene.
Tento drak mi príde ako z lesného sveta. Je ladený do hnedej farby, ktorá nápadne pripomína stromy či konáre. Podľa mňa je však nádherný a originálny. A môjmu srdcu blízky.

Veľmi sa mi páči, že má zelené oko, nakoľko aj ja mám zelené oči. A farebná kombinácia je úplne nádherná.
Ako to už samotný názov hovorí, ide o čínskeho draka. Čínsky draci sú symbolom šťastia, ochrany, plodnosti. Nie však nebezpečný a zlý ako je to typické pre Európu. Je to dobromyseľné a pokojné zviera.
Symbol plodnosti, rastu a šťastia. Dokonalosti, statočnosti, odvahy. Drak prekonáva prekážky a vedie k úspechu. A aj práve preto som si ho zakúpila ako odmenu za skúšky.
Na stránke megaknihy.sk je možné zakúpiť aj iných drakov, no tento ma spomedzi všetkých oslovil najviac.

5 thoughts on “Čínsky drak – moje potešenie

  1. Moc gratuluji k výsledkům! Považuji to za výborný výsledek. Já doufám, že se prvákem prokoušu. A výsledky jsou mi u zadní části těla 😀
    A dráček je opravdu krásný.

  2. Drak je moc pekny. Ja vzdycky chtela ddraka ale jako zivvyho. Jako mel eragon a nebo v harrry potterovi jak si losuuji ve ctyrrce tyy drakyy tak takvyho malyho zivyho kapesniho <3 a gratuluju k uspechum! Skola je oobcas dost voppruz co 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *