Čínština pre začiatočníkov

Čínština pre začiatočníkov

Radi by ste si zlepšili svoju slovnú zásobu alebo sa iba naučili po čínsky? Nájsť kvalitnú knihu na učenie sa čínskeho jazyka je niekedy naozaj veľmi náročné. A o tom viem aj ja sama svoje, nakoľko sa už dlhšie snažím zohnať niečo naozaj kvalitné pre výučbu čínskeho jazyka. Kniha má názov Obrázkova konverzace – čínska. Teda je v českom jazyku.

Ako prvé by sa mal človek zamyslieť nad tým, čo skutočne chce. Rád by sa naučil nejakú základnú slovnú zásobu, písanie čínskych znakov alebo výslovnosť? Ja som si v tomto prípade zvolila základnú slovnú zásobu, ktorú v Číne zaručene budem potrebovať.

Čo sa týka základnej slovnej zásoby, je veľmi pekne uložená do jednotlivých kategórií. Za hlavnú výhodu však aj napriek tomu považujem samotný fakt, že sú k jednotlivým slovám pripojené obrázky, a tak sa to človeku ľahšie dostane do oka. Všetko je písané vo výslovnosti, písaní čínskych znakov ale zároveň aj v našom jazyku, takže sa človek nemusí báť, že by to bolo nejaké zložité. Práve naopak, človek, ktorý sa do toho ponorí dokáže pochopiť dokonca aj samotnú výslovnosť, a to len z tejto knihy. Samozrejmosťou však je, že knihy s CD sú v tomto ohľade praktickejšie 🙂

Veľmi sa mi páči, že sú veci zadelené do rôznych oblastí, a povedala by som, že je celá kniha orientovaná na „základnú“ slovnú zásobu. Teda, nepotrebné veci sú z nej úplne vyradené, no taktiež sa v knihe stretneme aj s mimoriadnymi situáciami, ktoré nás môžu prekvapiť, čo beriem taktiež za plus. Kniha je pomerne malá a prehľadná, takže si ju tiež môžeme vziať na dovolenku bez toho, aby nám zabrala veľa miesta, poprípade si ju vložiť do kabelky.

Čo by som však na preskoly.sk stránke pridala sú knihy na HSK-testy, ktoré určite zaujímajú každého, ktorý sa snaží naučiť sa po čínsky a taktiež v čínštine aj niečo dosiahnuť 🙂 HSK testy nás totiž môžu otvoriť nie len pracovné ale aj študijné možnosti v Číne.

Comments are closed.