City of Bones

City of Bones

City of Bones alebo Mesto kostí poznáte nie len vo filmovej podobe, avšak množstvo z vás aj v podobe knihe Mesto kostí. Napriek tomu, že toto slovenské prevedenie má úplne inú – nie veľmi atraktívnu obálku, tentokrát sa budem zaoberať anglickým titulom, nakoľko som túto knihu čítala práve v angličtine.
Ak si chcete rozšíriť svoje anglické vedomosti, určite by ste skôr či neskôr mali siahnuť po anglických tituloch. Čítanie kníh v angličtine vám totiž môže pomôcť s vašou gramatikou a aj v rozšírení slovnej zásoby.
City of Bones je klasická scifi kniha, ktorou sa nič nedá pokaziť. Je vhodná pre mládež no zároveň aj pre teenegerov, ba dokonca aj dospelých, ktorý začínajú v anglickom čítaní.

V meste kostí sa stretnete s úžasnou Clarrisou, ktorá má špeciálny dar – má zvláštny talent na lovenie démonov. V knihe sa však stretnete aj s množstvom vtipných scén, nakoľko jej najlepší kamarát Simon má talent na trapasy. Sexi Jack a ďalšie postavy, ktoré vás počas celého príbehu budú sprevádzať. Zábava, napätie a samozrejme chytanie nebezpečných démonov. Krv, rozruch ba dokonca aj rôzne iné mýtické stvorenia. To všetko zažijete vďaka tejto knihe.

V knihe sa stretneme s množstvo osobností a charakterov. V tomto prípade však ide o osobnosti, ktoré nie sú tak úplne zlé alebo dobré. Skôr ide o osoby s pozitívnymi i negatívnymi vlastnosťami – čo považujem za veľké plus. Čakáte romantiku a lásku? S ňou sa síce stretnete, no tej sa veľmi nedočkáte. Konečne ide o niečo netypické, a dej vás rozhodne nadchne. Povedala by som, že Mesto kostí vám dá iný pohľad na čítanie kníh a pre tých, koho už prestáva baviť čítať knihy? Tak pri tejto sa určite zabavíte.

Čo sa týka úrovne angličtiny, povedala by som že ide o úroveň B1/B2, slovná zásoba nie je veľmi namáhavá a ani komplikovaná, aj keď je treba si uvedomiť, že pravdepodobne, hlavne aj nezvyknete pozerať filmy v anglickom jazyku či s anglickými titulkami, budete potrebovať slovník. Čo sa týka gramatiky, nejde o nič strašné, čomu by ste nerozumeli alebo by ste nepochopili. Nakoľko ide o knihu pre teenegerov, nenájdete tu niečo extrémne komplikované, a skôr ide o slovnú zásobu, ktorú reálne dokážete využiť aj v bežnom živote a aj ju používate. V spojení s kontextom démonov sa však stretnete aj s novou slovnou zásobou, ktorá vám môže oživiť vašu slovnú zásobu. Vďaka neustálemu opakovaniu niektorých slov a slovných spojení počas celej knihy sa tieto slová veľmi rýchlo naučíte a dostanú sa vám do pamäti. Práve z toho dôvodu si myslím, že by ste s čítaním anglických kníh mali začať hneď teraz.

Comments are closed.