Ako sa správne starať o vlasy

Ako sa správne starať o vlasy

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, prečo máte nekvalitné vlasy ak sa snažíte riadiť všetkými tipmi a nápadmi pre krásne vlasy? Možno robíte jednu z veľmi bežných no zároveň neprospešných vecí. Robíte ich aj vy?

 
Každý deň rovnaký vrkoč
Myslím si, že vám netreba hovoriť o tom, že sú účesy veľkou záťažou pre vlasy. Práve z toho dôvodu by ste to s nimi nemali preháňať. Ak je však vrkoč vašou nevyhnutnou záležitosťou, rozhodne treba zmenu. Každý účes totiž zaťažuje vlasy inak, a tak by mal byť pravidelne obmieňaný. Tým predídete nadmernej krehkosti a lámavosti vlasov
Domáce odfarbenie
Za žiadnych okolností si neskúšajte podomácky odfarbiť vlasy. Pri nesprávnej farbe a opätovnom kúpení farby si vlasy ešte viac zničíte. Preto sa prosím dajte do rúk skutočným profesionálom
 
Nepoužívajte nekvalitné gumičky
Gumičky s kovovými sponami rozhodne nie sú ideálnym riešením. Najlepšie sú textilné gumičky poprípade tie, po ktorých vám nevypadávajú vlasy. Stalo sa vám, že vám v gumičke zostalo zopár vlasov? Potom ju okamžite hoďte do koša.
Samozrejme však existuje aj zopár tipov, ako by sme sa o vlasy mali starať, aby boli zdravé a neštiepili sa. Rozštiepené končeky sú totiž postrachom každej ženy.
Vhodné vlasové prípravky
Každý človek má iný typ vlasov, a práve preto je používanie univerzálnych šampónov síce pohodlné, no nie práve vhodné. Ak budete poznať typ svojich vlasov, budete sa o ne môcť lepšie postarať. Ak máte problémy s rozštiepenými končekmi, treba si vybrať šampón na poškodené vlasy. Ak vám zas často vypadávaju, šampón a iné vlasové prípravky proti vypadávaniu. Taktiež to je aj s kondicionérmi, balzamami a vlasovými vodičkami. Ak však neviete, aký typ vlasov je ten váš, diagnostika vlasov by vám mohla pomôcť. Ak máte napríklad nepoddajné a krepovité vlasy, aj na tie sa dajú nájsť prípravky. Stačí sa len rozhliadnuť v obchode, alebo sa spýtať odborníka.
Pravidelné zastihávanie
Vlasy by sa mali podstrihnúť každé tri mesiace, v opačnom prípade vám hrozí lámanie a štiepenie končekov. Nemusíte si zakaždým vyberať nový účes, poprípade odstrihnúť veľký kus. Stačí iba zdravé ošetrenie, aby ste sa vyhli štiepeniu. Podstrihnutie vlasov o pár centimentov je preto ideálnou voľbou. Síce vám takto vlasy nenarastú tak rýchlo ako by ste chceli, ale zato budú v oveľa lepšej kvalite, než by boli bez zastrihnutia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *