Čokoládka a kakaovník

Čokoládka a kakaovník

Ktoré dieťa nemiluje sladkosti? Práve touto cestou sa viedla i slovenská autorka knižky Čokoládka a Kakaovník.

Čokoládka a Kakaovník je veľmi milá rozprávková knižka, ktorá obsahuje niekoľko menších príbehov spolu s obrázkami. Kto je však Čokoládka a Kakaovník? Ide o dvoch milých cukrárov, ktorí sa stali cukrármi, aby tešili deti. A presne o tomto je celá rozprávková knižka. Je jedno s akým nápadom prídu deti, oni sa im vždy snažia vyhovieť a potešiť ich.

Knižka obsahuje 12 nádherných príbehov, ako napríklad Čokoládka a Kakaovník v ZOO, ale aj to ako odstrániť z čokolády cukor, aby bola zdravá pre deti. Čo sa mi na tejto knihe páči je, že príbehy sú naozaj krátke, no zároveň i zaujímavé, a tak sa na nich môže dieťa naučiť napríklad i čítať.

Tieto príbehy však nie sú iba zaujímavé, ale aj poučné. Deti sa tu naučia napríklad to, prečo by si mali umývať zúbky, že čokoláda nie je pre zvieratká,… No taktiež sa zaujíma aj o životné prostredie, a tak sa z tejto knižky deti dozvedia i to, ako zachrániť strom alebo ako prispieť k záchrane životného prostredia.

Jednoducho povedané, rodičia sa potešia z rozprávok najmä preto, že majú aj náučný podtón, deti preto, že budú počúvať rozprávku o niečom, čo majú radi a v neposlednom rade budú vidieť ešte aj veľmi pekné obrázky.

Napriek tomu, že možno má človek pocit, že táto kniha bude podporovať deti k tomu, aby jedli viacej sladkostí, opak je pravdou. Táto kniha poukazuje i na to, aké nezdravé je jesť cukor, a teda i sladkosti. Dokonca ponúka i konkrétne nápady, čo robiť keď dieťa začne mať chuť na sladkosti, a čím sa dajú nahradiť. Úprimne povedané, nečakala som, že bude táto knižka taká zaujímavá a poučná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *