Cvičme v rytme budíka

Cvičme v rytme budíka

Aj vy máte tak veľký problém s ranným vstávaním ako ja? Zvoní vám budík a vy ani neviete, ako ho vypnete, no opäť zaspíte? Poviete si – ešte 5 minút a napokon spíte ďalšiu hodinu? V takom prípade určite čítajte ďalej. Ja som totiž na trhu našla niečo, čo mi skutočne pomáha. A poviem Vám, že táto investícia sa mi viac ako vypláca.

Hovorím o budíko-činke alebo inak povedané budíku v tvare činky, ktorá vás zaručene zobudí. Je originálny nie len tvarom, ale aj funkciou. Na to, aby ste ho vypli totiž budete musieť spraviť aspoň minimálnu aktivitu a to vo forme nadvihovania činky. Nemusíte sa však báť. Činka je naozaj ľahká – váži cca pol kila, takže sa s ňou veľmi nepotrápite. Zato vás donúti aspoň trocha sa prebrať.

Činka funguje na dve batérie, ktoré sa nachádzajú pod krytom. Jedna časť činky je totiž snímateľná, a pod ňou sa nachádzajú tieto batérie spolu s ďalšími tlačidlami. Na činke je možné nadstaviť si čas, čas budenia, zapnúť – vypnúť budík a taktiež si vybrať jednu z dvoch variant budenia – s alebo bez  cvičenia.

 
Ako prvé je klasické budenie, teda ju stačí jeden krát zdvihnúť či posunúť a ona sa sama vypne alebo budenie v štýle športu, teda musíte činku nadvihovať, dokým neprestane zvoniť. Ja samozrejme využívam druhý spôsob budenia, inak by som sa asi nikdy nezobudila.

Čas: 12:18, Spôsob budenia: činka, Budík: vypnutý
Čas: 12:18, Spôsob budenia: činka, Budík: vypnutý

Na to, aby sa zvonenie vyplo potrebujete zdvihnúť činku rovných 30krát, čo však ide veľmi ľahko a jednoducho. Zároveň je uspôsobená tak, aby nezobudila všetkých naokolo pri činkovaní, a tak začne zvoniť najprv ticho, a až neskôr sa hlasitosť stupňuje. Obvykle činku stihnem vypnúť pri druhom stupni zvonení. Čo je ešte stále tichšie zvonenie, ktoré nezvykne zobudiť moju sestru, ktorá so mnou zdieľa izbu.

Za jediný problém považujem to, že sa nedá nadstaviť nejaký ten kalendár, ktorý by presne určil budíku v ktoré dni má zvoniť a ktoré nie. Poprípade, že sa nedá nadstaviť iný čas budenia každý deň, a tak sa niekedy pozabudnem a potom mi zvoní aj v Sobotu. Oproti tomu, čo však dokázal – zobudiť ma a prinútiť ma aspoň k jednoduchému ľahkému cvičeniu, je to zanedbateľné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *