Demeter – Cherry Blossom

Demeter – Cherry Blossom

Počuli ste už o značke Demeter? Parfémy Demeter majú takmer výhradne prírodné zloženie. Práve preto dostala vôňa meno podľa gréckej bohyne plodnosti zeme a roľníctva. Demeter sa zameriava na jednoduchosť a krásu. Nehľadajte žiadne zložité a komplikované vône. Skôr vône s ktorými sa môžeme bežne stretnúť a milujeme ich. Ide napríklad o vôňu kvetov, ovocia či dokonca koktejlov. K veľmi populárnym vôňam patrí napríklad koktejl Sex on the beach. Vône sú jednoduché, a tým pádom aj ľahko vrstviteľné. Ja osobne som si v tomto prípade vybrala Demeter- Cherry Blossom, teda vôňu čerešňového kvetu.
Vôňa sa skladá iba z dvoch vonných zložiek, a to čerešňový kvet a čerešňa. Tým vôňa zaručí, že pripomína pravú vôňu čerešňového kvetu. Je dlhotrvajúca a vydrží až niekoľko hodín. Mne osobne vydrží približne polku dňa, pričom jej intenzita klesá po nejakých 5-6 hodinách. Vôňa je nenásilná, zvodná a pre tých, čo milujú vôňu kvetov a hlavne čerešňových kvetov jednoducho neodolateľná. Milujem túto sladkú kvetinovú vôňu.

Prečo však milujem vôňu čerešňových kvetov?
Vôňa čerešňových kvetov mi pripomína jar, a hlavne to, že sa príroda opäť prebúdza. Všetko na okolo začína kvitnúť, a príroda sa postupne z premrznutých konárov mení na zelené údolie. Ľudia začínajú vychádzať na slnko a tešiť sa zo života. Konečne máme možnosť vidieť zvieratká ako šantia po lúke, no ešte väčšiu šancu máme vidieť mláďatká. Odrazu sa človek cíti akoby sa začínalo vyjasňovať a všetko vidí zelene. Takýto pocit mi navodzuje aj táto vôňa. Nie len že mám pocit, akoby odrazu vyšlo slnko a začalo byť všetko vonku krásnejšie,… No zároveň to tak cítim aj v živote. Táto vôňa ma dokáže zobudiť k životu a vytiahnuť z nudného stereotypu či smútku. Mám pri nej pocit, akoby mi táto vôňa povedala neboj, ty na to máš. Dokážeš všetko, po čom túžiš. Neboj sa, zvládneš to.

Ďalším dôvodom je, že milujem Čínu. Čína má krásnu archtektúru s bohatou kultúrou a históriou. Mimo toho však majú aj miesta, ktoré sú vysadené čerešňami. Ako tak tieto čerešne začínajú kvitnúť, celé mesto sa mení na rozkvitnutý záhon romantiky, a vy máte pocit akoby ste si odrazu nasadili ružové okuliare. Jar je preto mimoriadne romantická. Osobne som vždy túžila prežiť romantickú jar v tomto prostredí a vidieť záhon rozkvitnutých čerešní.

Comments are closed.