Dentálna niť Super Floss

Dentálna niť Super Floss

Počuli ste niekedy o zubných nitiach Super Floss? Výrobcom týchto zubných nití je Oral-B a zubná niť je vyrobená pre strojček a implantáty. Vedeli ste však, že sa dá používať aj na normálne zuby?

Ja osobne mám veľmi veľký problém, že medzera medzi zubami je minimálna. A aj keď na predné zuby stačí obyčajná dentálna niť, zadné zuby sú používané na žutie, a tak potrebujú niečo oveľa lepšie na čistenie. Najlepšie je medzizubná kefka, no niektorí ľudia (a k nim patrím aj ja), majú problém s jej používaním. Mne osobne sa ani tá najtenšia medzizubná kefka nezmesti do medzizubného priestoru. A to aj napriek tomu, že obyčajná dentálni niť sa mi tam zmestí.

Môj zubár mi preto miesto medzizubnej kefky odporúčal práve tieto dentálne nite Super Floss. (Aby som povedala pravdu, zubár mi vedel vyčistiť medzizubný priestor medzizubnou kefou, no mne to nejak nejde). A to aj napriek tomu, že nepoužívam strojček. Dôvodom je, že pokiaľ mi obyčajná zubná niť vyhovuje v používaní, tak táto dentálna niť bude na medzizubný priestor oveľa pohodlnejšia a samozrejme rovnako účinná.

Aký je teda rozdiel medzi dentálnou niťou Super Floss a obyčajnou niťou? Ako prvé je ich skladovanie a dĺžka. Zatiaľ, čo väčšina dentálnych nití je v puzdre, z ktorej si vy sami odrežete potrebnú dĺžku nite, tak Super Floss je už nakúskovaná zubná niť. Jedno balenie obsahuje 50ks pásikov dentálnej nite.

Dentálna niť Super Floss má špongiovú časť na čistenie medzizubného priestoru, pričom konce nite sú rovnakej kvality ako obyčajná dentálna niť. Ja osobne si preto obyčajnú časť prestrčím do medzizubného priestoru, a následne posuniem tak, aby sa do medzizubného priestoru dostala časť špongiovitá časť. Práve tá vám zaručí, že sa všetky pozostatky jedla z medzizubného priestoru dostanú von, a teda nebudete mať medzizubné kazy.

K tomu všetkému má super floss dentálna niť mätovú príchuť, ktorá vám osvieži dych.

Ja osobne som s touto dentálnou niťou maximálne spokojná. Je to jediná dentálna pomôcka, ktorá sa mi zmestí do medzizubného priestoru, a to bez námahy a bolesti. Dentálna niť Super Floss sa pohodlne kĺže v medzizubnom priestore bez zatrhávania či iných problémov. Zuby mi nedráždi, ďasná mi z nej nekrvácajú a k tomu všetkému má veľmi príjemnú mätovú príchuť. Ja osobne som s ňou veľmi spokojná. Navyše, odkedy ju používam tak nemám problémy s medzizubnými kazmi (naposledy, čo som bola u zubára, tak som mala až 5 kazov, a to všetko v medzizubnom priestore. Samozrejme ju však musíte používať pravidelne. (Ja osobne ju používam raz za deň, konkrétne večer). Čo sa týka ceny, tá je o trocha drahšia ako pri obyčajnej kúpe medzizubných kefiek, no nakoľko mi ani tá najtenšia nevyhovovala, určite sa oplatí priplatiť (jeden balíček obsahuje 50ks to znamená že mi vystačí na cca 2mesiace). Kúpiť ju môžete napríklad na stránke Notino.sk

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *