Weleda Deo Roll-on

Weleda Deo Roll-on

Prednedávnom sa na trhu objavila novinka z prírodného sveta Weledy v podobe Deo roll-on dezodorantov s 24 hodinovou ochranou. A keďže patrím k milovníkom tejto značky, nemohla som si ju nechať ujsť.

Weleda z tejto deo rady predstavila hneď tri rôzne vône, a to granátové jablko, citrus a Men. Ako už dobre viete, moja maličkosť je ženského pohlavia, a tak na vás čaká obsiahla no zato veľmi príjemná recenzia práve na Citrus a granátové jablko.

Medzi hlavné výhody týchto roll-on patrí najmä to, že sú vegánske a bez hliníkových solí.

Deo Roll-on 24h Citrus
Samotný obal je veľmi podobný ako to bolo u citrusového dezodorantu v spreji. Možno práve preto, aby sme vedeli, že je medzi samotnými produktami určitá spojitosť, čo sa mi naozaj páči. Ide o zeleno bielu kombináciu (pri sprejovom dezodorante išlo o zeleno priesvitnú), ktorá vyzerá naozaj super.

Čo sa týka samotného Roll-on použitia, je to veľmi jednoduché a to, že ide o vegan produkt by ste ani nepoznali. Roll-on sa veľmi ľahko vysúva a ešte ľahšie aplikuje. Povedala by som, že ide zatiaľ o najjednoduchšiu aplikáciu spomedzi všetkých prírodných roll-onov, ktoré som doposiaľ vyskúšala. Gulička sa bezproblémovo točí a dokáže aplikovať presne také množstvo aké potrebujeme.

Vôňa je úplne famózna. Citrusová vôňa je podľa mňa úplne dokonalá najmä na letné obdobie, keďže je vôňa veľmi svieža a príjemná. Cez zimu ju však taktiež obľubujem. Dokonca by som povedala, že z oblasti deo prípravkov je moja najobľúbenejšia. Vedeli ste vlastne o tom, že citrusová vôňa pôsobí na organizmus veľmi upokojujúco a v prípade, že ste v neustálom zhone a strese, odporúča sa aplikovať citrusové vône na pulzné body?

V porovnaní s citrusovým dezodorantom nedokážem povedať víťaza. Vôňa je totožná, účinky tiež, jediný rozdiel je možno v pohodlí, komu aký aplikátor viac vyhovuje. Zo začiatku by som okamžite povedala, že je u mňa jasným favoritom práve rozprašovač, no po určitej dobe zisťujem, že ani takáto roll-on aplikácia mi nerobí žiadny problém. Ak by ste si však chceli prečítať niečo o citrusovom dezodorante v spreji, moju recenziu nájdete tu: Príjemné BIO osvieženie

Citrusovú vôňu doslova milujem. Veľmi sa mi páči, že ide o ten typ arómy, ktorá vo mne vyvoláva pocit radosti a zároveň bezpečia. Pri nej sa nikdy nebojím, že by neprekryla zápach potu alebo by ma inak sklamala. Práve naopak. Vždy som jej plne naklonená a dôverujem jej. Čo sa týka samotnej vône, intenzívne ju cítim zhruba hodinku, Po tejto dobe však guľôčkový dezodorant stále funguje, len už samotná vôňa nie je intenzívna. 

Čo sa týka potenia, dezodorant som používala každé ráno a nestalo sa mi, že by som si ho musela aplikovať ešte raz. Dokonca mám dojem, že je práve táto forma dezodorantu pre mňa vhodnejšia práve na tréning. Za mňa teda rozhodne big like alebo áno. Áno ako pomocník pri športe a áno pre jeho samotnú výdrž. 

Deo roll-on Granátové jablko
Podobne ako aj pri citrusovej vôni, aj tento obal a inšpiroval práve jeho predchodcom – dezodorantom v spreji, s ktorým je samotný obal veľmi podobný, aj keď ma iné rozmery či tvar. Aj v tomto prípade však ide o biely obal, kdežto pri spreji bol priesvitný.

Kvalita produktu a aplikácia je rovnaká ako pri citrusovom roll-one. Bezproblémová, jednoduchá a príjemná. 

Aróma tohto produktu je taktiež veľmi príjemná, aj keď mojim favoritom je práve citrus. Granátové jablko je sladučké a veľmi ženské. Dokonca by som povedala, že až exotické. Túto vôňu by som však volila práve v spojení s Weleda parfémom – granátové jablko, keďže ide o veľmi sladkú ženskú vôňu, ktorá by sa pri svojej prvej pol hodine intenzívnej vôni mohla s inými vôňami trocha biť. Nakoľko som však držiteľkou Weleda parféma, osobne mi to nevadí. V prípade, že však nie ste držiteľom tohto parfému, počkala by som aspoň pár minút na aplikáciu parfému či toaletnej vody. 

Aj v tomto prípade som práve túto aplikáciu ocenila najmä pri športe. Nie len že je skladnejší (ľahšie ho schovám do tréningovej tašky), no zároveň mi dáva väčší pocit istoty ako samotné rozprašovače. Výdrž je naozaj podarená, pri aplikácií ráno sa už celý deň nemusím o nič iné starať. Takže za mňa opäť veľké plus. 

4 thoughts on “Weleda Deo Roll-on

    1. Osobne mám od Weleda citrusový sprej, nakoľko taktiež uprednostňujem spreje. No tieto roll-ony sú super práve na šport 🙂 je to také príjemnejšie a pohodlnejšie pre mňa. Na bežný deň však stále uprednostňujem sprej.

  1. Ja momentálne používam roll on granátové jablko od Weledy a predtým som používala sprejovú formu, vôňu ruží. Osobne viac preferujem roll on, jednak lepšou aplikáciou a jednak mi viac vyhovuje vôňa granát. jablka 🙂

  2. Ja mám oba, ale zatiaľ používam len granátové jablko, na citrusový sa teším 🙂 Oproti rozprašovačom oceňujem práve plastové a spratné balenie, takže si ho beriem na tréning vždy so sebou 🙂 rozdiel je aj v tom, že je potreba chvíľu počkať, kým sa dezodorant vstrebe, ale trvá to naozaj len chvíľku, takže v tom nevidím žiadny problém. Naozaj prekrásne vonia ako ostatne všetky produkty z rady granátové jablko 🙂 Úplne mi postačí použiť ho jeden krát za deň. Veľmi oceňujem, že neobsahuje hliník, je šetrný k pokožke, ktorú nedráždi, ba naopak jej prospieva, keďže granátové jablko má regeneračné účinky 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *