The diamond axe / Diamantová sekera

The diamond axe / Diamantová sekera

Kniha The diamon axe (Diamantová sekera) obsahuje pobaltský príbeh, ktorý je prospôsobený pre študentov  angličtiny  na úrovno B1 a B2. Okrem dvojjazyčného textu je ku knihe pribalené aj MP3 nahrávka, ktorá je nahovorané rodenými angličanmi.

Základné údaje 
Autor: Jaroslav Tichý a Alena Kuzmová
Počet strán: 160
Jazyk: anglický / český
vydavateľstvo: Edika
Level angličtiny: B1/B2

Príbeh o diamantovej sekere som doposiaľ nepoznala. Ide o pobaltský príbeh, ktorý v sebe nosí ľudovú múdrosť, vtip ale aj iróniu. V príbehu o diamantovej sekere sa stretneme s lakomými boháčmi a pracovitými chudákmi.
Moja úroveň angličtiny je na úrovni B2 so zameraním na ekonomické predmety, pričom som sa vďaka tejto knihe naučila aj nové slovíčka, a najmä slovné spojenia, ktoré som doposiaľ nepoznala. Najviac ma zaujali najmä slovné zvraty, ktoré sú v angličtine a slovenčine rozdielne.

Vďaka tomu, že je kniha dvojjazyčná, je pre začiatočníkov s čítaním veľmi prospešná. Takto si človek môže precvičiť angličtinu, no v prípade potreby a neznalosti určitých slov mu stačí nahliadnuť na druhú stránku, a nemusí si vyťahovať slovník. To urýchľuje čas, ktorý žiaci trávia pri čítaní anglických kníh, a kvôli čomu sa im do čítania ešte viac „nechce“. Takto, keď všetko potrebné majú v jednej knihe, im ide čítanie veľmi jednoducho, rýchlo a hlavne zábavne.

Kniha však neobsahuje iba samotné texty, ale aj cvičenia, ktoré pomôžu žiakovi osvojiť si angličtinu a anglickú gramatiku. Zväčša za každou kapitolou nájdete cvičenia ako sú „preložte, doplňte a odpovedzte na otázky“. Kniha taktiež obsahuje vysvetlenie gramatických javov angličtiny a kľúč.
Kniha pre lepšiu orientáciu sa v texte obsahuje aj obrázky, ktoré dodávajú samotnej knihe šmrnc, no zároveň dopomáha študentovi k predstavivosti.

Ja osobne som si túto knihu naozaj veľmi obľúbila, keďže sa momentálne snažím čo najviac zdokonaliť anglický jazyk a osvojiť si nejakú tú gramatiku, ktorá mi doposiaľ unikala. Gramatické cvičenia ako aj cvičenia na čítanie s porozumením ma veľmi oslovili, nakoľko si človek častokrát práve pri týchto otázkach uvedomí, že stránky len prečítal, no v skutočnosti ich veľmi nevnímal, a tak sa čitateľ musí vrátiť na začiatok kapitoly a prečítať si túto časť ešte raz. K tomu mu môže dopomôcť aj kľúč k cvičeniam, kedy uvidí svoje chyby.

Ku knihe je pribalené aj MP3, takže je možné sa učiť nie len anglické čítanie, no zároveň si precvičovať anglické počúvanie. Väčšina z nás má totiž problém najmä s počúvaním, a to preto, že sa v škole neberie až taký veľký dôraz najmä na počúvanie. V prípade, že sa teda človek sám neučí pozeraním anglických filmov, nemá sa kde stretnúť s počúvanou angličtinou. MP3 je navyše nahovorené rodenými angličanmi, čo dopomáha deťom osvojiť si anglický jazyk.

Celkovo tieto dvojjazyčné knihy hodnotím veľmi pozitívne, pričom som si istá, že študentom môžu veľmi pomôcť pri učení sa cudzieho jazyka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *