Dlhotrvajúce rúže

Dlhotrvajúce rúže

Ahojte. Tentokrát som sa rozhodla, že vás trocha oboznámim o dlhotrvajúcich rúžoch, ktoré by nemali chýbať v kozmetickej taštičke každej ženy. Na porovnanie som si vybrala Bourjois Paris Rogue odtieň Frambourjouse a Dermacol Matte Mania odtieň 55.
Bourjois Paris Rogue je tekutý dlhotrvajúci rúž, ktorý by mal vydržať nie len dlho, ale aj kontakt s vodou či jedlom.
Ako prvé by som vyzdvihla krásnu matnú farbu, ktorá sa neleskne a na perách vyzerá doslova dokonalo. Aplikácia tohto rúžu je naozaj bezproblémova vďaka príjemnému, mäkučkému a zároveň veľmi presnému aplikátoru, takže sa nemusíte báť, že by ste sa netrafili alebo že by vám nepresná aplikácia pokazila celé líčenie. Nanáša sa tak, ako lesk. Teda ľahko, rýchlo a bezproblémovo.
Po aplikácií treba určitú chvíľku počkať, nech farba na perách dôkladne zaschne. Môže sa vám aj napriek tomu však stať, že zo začiatku zanechá jemné „odtlačky“ na pohároch, no na druhej strane sa vám pery aj napriek tomu nerozmažú a zostanu dokonale upravené. Po určitej dobe však pery zostanú nádherné a odtlačky sa prestanú robiť.
Čo sa týka rúžu, je veľmi odolné na pitie, dokonca aj pri jedle by ste nemali mať problém. Nastáva však problém v prípade, že siahnete po mastnejšom jedle. Vtedy vám z rúžu ostane iba matný obrys a rúž si budete musieť doupraviť. Normálne jedlo a nápoje však bez problémov zvládne.
Čo sa týka rúžu je ho možné nanášať v jednej vrstve – kedy je farba jemná alebo vo viacerých vrstvách – kedy je farba naozaj veľmi sýta. Treba si však dávať veľký pozor na rovnomerné nanášanie, ktoré je v prípade nedôkladného nanesenia viditeľné. Taktiež je vhodné siahnuť po balzame ešte pred aplikáciou, nakoľko zvýrazňuje popraskané pery.
Rúž je síce o trocha drahší no veľmi dobre drží na perách, nerozmazáva sa, nelepí sa na zuby a vydrží aj niekoľko hodín bez úpravy.
 
Dermacol Matte Mania som si vybrala vo farbe č. 55 – teda krásna klasická červená farba. Rúž sľubuje perfektnú pigmentáciu, odolnosť a výdrž až neuveriteľných 9 hodín.

Aj v tomto prípade je aplikátor veľmi mäkučný a veľmi dobre sa s ním tekutý túž aplikuje – a samozrejme aj presne. Rúž je taktiež matný a na perách vytvára krásnu farbu. Aj v tomto prípade je potrebné aplikovať rúž v rovnakej vrstve, avšak pri Matte Mania by ste si mali naniesť iba jednu vrstvu – ktorá zaschne približne za minútku.
Čo sa týka výdrže, na perách vydrží nápoje ale aj jedlo. Opäť však nastáva problém s mastnými jedlami. Rúž na perách vydrží cca 3 hodiny bez toho aby sa rozmazal, potom sa začnú vytrácať s kútikov, pery nevysušuje nejak extra. Rúž sa nedrobí a ani nelepí.

V prípade tohto rúžu by som vyzdvihla aj vanilkovú vôňu, ktorá osloví asi každú ženu a najmä potenciálneho pusinkovateľa.
Celkovo hodnotím tieto dva rúže pozitívne, no v mojom prípade Bourjois vyhráva, Mania má však oveľa viac farebných odtieňov.

Comments are closed.