Dračie karty

Dračie karty

Dračie karty som už dlhšie pozerala na internete, no nikdy som sa k ním nedostala. Až jedného dňa som uvidela, že moja kamarátka kúpila tieto karty svojmu partnerovi, a tak som sa mohla dostať k recenzií, čo ma oslovilo. Podľa jej slov boli karty veľmi pekne spracované, a navyše aj veľmi prospešné. A keďže milujem drakov a zároveň motivačné či seba rozvojové karty, nedokázala som im odolať. A tak vám dnes prinášam recenziu práve na ne.

Ako prvé by som chcela podotknúť, že tieto karty boli vytvorené dvoma Slovákmi, konkrétne Stanislavom Ličkom a Marekom Bohunickým. Myslím si, že na trhu je nespočetné množstvo seba rozvojových kariet, no iba málo tých, ktoré boli vytvorené Slovákmi. A tak ich kúpou nepodporujete iba seba, no zároveň i našu slovenskú tvorbu.

Čo sa týka farieb, sú ladené do zemitého štýlu, konkrétne do čierno, hnedo zlatej farby. Karty, rovnako ako aj kniha či škatuľka v ktorej dračie karty prídu sú čierne, na ktorých „svieti“ nádherný a majestátny zlatý drak. Líc karty, teda tá časť, kde nájdete už samotný text, je hnedej farby pričom text týchto kariet je opäť čierny. Musím povedať, že aj keď sa týmto kartám čierny nádych veľmi hodí, a zlatý drak na nich vyzerá naozaj majestátne, je vidieť, že boli tvorené mužmi, keďže ide o naozaj jednoduché farby bez zbytočných obrázkov. Musím sa priznať, že aj keď mám doma niekoľko vykladacích kariet, tarot či motivačné karty, vždy som očakávala, že budú karty buď farebné alebo obsahovať obrázky. Tu to však nenájdete. A teda sú vhodné aj pre ľudí, čo majú radi jednoduchosť, a priveľa farieb by ich mohlo rušiť. V každom prípade, táto jednoduchosť kariet neubúda z ich krásy.

Čo sa týka knihy, páči sa mi, že je veľmi podrobná. Aj keď mám niekoľko tarotových a vykladacích kariet, nevedela som presne, ako s nimi pracovať. To však všetko vysvetľuje kniha, a tak som to veľmi rýchlo pochopila. Táto kniha však nedáva presné odpovede, ako sme na ne zvyknutí. Skôr nám dáva návod, ako nájsť odpoveď v samom sebe. Áno, niekedy (ale to veľmi výnimočne) ide o priamu odpoveď, no najčastejšie sa jedná o otázky, ktoré nás privedú k pochopeniu seba samých, poprípade nám karta napovie, kde by sme mohli nájsť odpoveď, a ktorú časť samého seba máme počúvať.

Musím povedať, že s takýmito kartami som sa doposiaľ nestretla, no myslím si, že sú naozaj úžasné hlavne z toho hľadiska, že nám nedávajú priamu odpoveď, no učia nás ako nájsť odpoveď v sebe samom. A tak možno po nejakom čase už nebudeme potrebovať karty, pretože všetky odpovede budeme vedieť nájsť v samom sebe. Úžasné.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *