Pohodlný spánok už nie je iba snom

Pohodlný spánok už nie je iba snom

Máte problém so spánkom? Budíte sa mnohokrát dolámaný?
Pravidelne vás z vašej postele bolí hlava i krk? Ja osobne tým trpím už dlho. Teda, hlava ma bolí iba niekedy, a to najmä keď spím dlhšiu dobu, no čo sa týka krku, ten ma bolí prakticky neustále. A tak sa jedného dňa u mňa objavil veľký anatomický vankúš Gelbau

Tento anatomický vankúš je svojimi rozmermi absolútne ideálny. Hoc by som povedala, že je o čosi menší ako normálna poduška (jeho rozmery sú 58 x 38 x 12 cm), veľmi dobre sa zmestí do postele a určite si s manželom alebo priateľom nebudete zavadzať aj napriek tomu, že by ste si kúpili hneď každý vlastný. 

Čo sa týka anatomicky tvarovaného vankúša, zo začiatku som bola trocha skeptická. Moja mamina totiž mala jeden, ktorý nie len že nebol pohodlný, zároveň bol dosť tvrdý. A hoc sa vrátil do svojho pôvodného tvaru, naozaj sa na ňom nedalo spať. 

Tento vankúš je však iný. Je naozaj mäkký, no nie zas až príliš. Povedala by som, že ide o zlatú strednú cestu. Vlastne, táto tvrdosť mi 100% vyhovovala, a to sa mi ešte nestalo ani s jednou poduškou. 

Určite ste si všimli, že je vankúš rozdelený tak povediac na bielu a modrú farbu. Modrá farba alebo inak povedané gél znižuje tlak na svaly, umožňuje kvalitný oddych, zabezpečuje príjemné chladenie. Perfektne sa prispôsobuje tvaru hlavy, ale aj krku. Dokonca by mal tento gél pomôcť aj pri uvoľnení dýchania, preto by som povedala, že je ideálny aj pri nádche a možno aj pre tých, ktorý trpia chrápaním. 

Tento gélový vankúš má chladivý účinok, utišuje bolesti, spôsobuje protizápalovo, znižuje opuchy. Účinne upokojuje spálenú kožu od slnka (ako vidím, bude to môj letný nerozlučný kamarát). Je zdravotne nezávadný, netvrdne a nestráca ortopedické vlastnosti. Je naplnený gélom, ktorý chladí alebo zohrieva. To všetko má priaznivé účinky na organizmus ako aj prekrvenie tela. 

Mne osobne tento gél maximálne vyhovuje. Nemôžem povedať, že by bolo chladenie nejak výrazné, no určite je to príjemné. Človek cíti, že je to niečo iné, ako keď si ľahne na obyčajný vankúš. Jeho krk a hlava sú okamžite v pokoji. Uvoľnené a tak povediac regenerované. 

Čo sa týka spánku na ňom, odkedy ho mám, môj spánok je oveľa príjemnejší a budím sa spokojná, šťastná a vyspatá. Už nie som to dolámané dievča, ktoré nechce vychádzať z postele. A keďže vstávam ráno o 5:00, môj spánok je maximálne dôležitý. Dokonca mám pocit, že od spánku na ňom ma chrbtica menej bolí. 

Veľkou výhodou tohto vankúša je aj to, že je vyplnený 100% pamäťovou penou, pričom je ho možné prať na 40°C. 

Určite ide o jednu z najlepších vychytávok, aké som kedy v posteli mala 🙂 

14 thoughts on “Pohodlný spánok už nie je iba snom

  1. Už som sa po tomto vankúši obzerala kvoli mojej krčnej chrbtici. asi sa na neho dlhšie zvyká no verím ze môže byť fajn. Môj chlap to dlho používal a pochvaloval si to. Asi vyskúšam.

  2. Mám jeden vankúš s chladivým gélom, ale mne vyhovuje to chladenie len v lete, inak tvarovo mi nesadol, avšak nie je tohto anatomického typu. Mala som ale aj takto vytvarovaný ako je ten od Emi, ale bez gélu, avšak tiež nebol dobrý – tvrdý a rozmerovo mi nesedel – mala som pocit, že mi nedrží hlavu, ale že mi padá dozadu, taký bol krátky.

  3. Ja mela nejaky pujceny u babicky a spalo se mi na toom desne blbe. Ale vsichni si to chvali tak nevim asi sem delala neco spatne. Da se na to blbe lehnout jako ze to neumim pouzivat? 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *