Externý disk

Externý disk

Ako študentka a zároveň učiteľka čínskeho jazyka som už dlhšie uvažovala nad tým, že si zakúpim nejaký externý disk. Nakoľko som v externých diskoch nie veľmi zbehlá, a predovšetkým nejde o produkt za pár centov, veľmi dlho som uvažovala či kúpiť alebo nie.

Napokon som však natrafila na stránku arecenze.sk, ktorá mala napísané recenzie aj na externé disky. Čo sa mi veľmi páčilo bolo, že som tu našla externé disky rôznych veľkostí i cien, a tak som si mohla vybrať to, čo mi najlepšie vyhovuje, a to s maximálnou kvalitou. Práve ich popis mi pomohol rozhodnúť sa, pričom som si napokon zvolila WD Elements Portable 2TB, ktorý bol dosť veľký a zároveň bol jednotkou v externých diskoch pre nenáročných.

Musím sa priznať, že som si čítala i hodnotenie zákazníkov ešte predtým, než mi prišiel, a aj preto som sa bála, že bude hlučný. Čakala som, že bude hučať podobne ako keď si k počítaču zapojíte ventilátor, no opak bol pravdou. Nemôžem povedať, že disk ide absolútne ticho, nakoľko je občas počuť mechaniku v disku, no je naozaj tichý. Ani si neuvedomujem, že je k počítaču pripojený, a predovšetkým ma to nijak nevyrušuje a neobmedzuje.

Presúvanie súborov z počítača na disk je naozaj veľmi rýchle, a to i v prípade, že presúvam väčšie súbory. Dokonca by som povedala, že je rýchlejšie, než keď používam obyčajné USB disky. Pri pripojení ale aj odpojení reaguje taktiež veľmi rýchlo. Disk sa do počítača pripíja pomocou USB kábla, teda s pripojením nebude mať žiadny počítač problém.

Čo sa týka obalu, určite by som naň privítala nejaké prenosné puzdro. Napriek tomu, že je disk vyrobený z plastu, pri cestovaní by som ocenila nejakú tú ochranu. V každom prípade si myslím, že je vo všeobecnosti tento obal kvalitný v porovnaní s cenou tohto disku. Obal je celý čiernej farby, takže vyzerá elegantne a je vhodný tak pre mužov ako aj ženy.

Čo bolo pre mňa sklamaním je, že nemá celé 2TB, ale cca 1,8TB. Síce ide len o malú odchýlku, no ja ocením každé jedno voľné miesto. Aj keď si nemyslím, že niekedy bude až natoľko zaplnený, že tých 0,2TB mi bude chýbať.

Celkovo tento externý disk hodnotím veľmi pozitívne. Má veľmi pekný obal, je praktický a predovšetkým dokonale funguje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *