Farbíme si drakov

Farbíme si drakov

Kto z vás mal už niekedy stres? Určite ste si všimli, že sa na trhu momentálne vo veľkom objavujú antistresové omaľovánky. Najčastejšie sú to mandaly, ktoré by vás mali upokojovať. Vedci totiž zistili, že samotné vymaľovávanie upokojuje myseľ, a tým odbúrava stres.
V tomto prípade som vám chcela predstaviť niečo, čo je určené najmä pre deti, no je to veľmi zaujímavé. Vo svete antistresových omaľovávaniek som totiž našla Drakológiu s 31 drakmi. A aj keď táto knižka bude atraktívna najmä pre chlapcov, mňa absolútne zaujala. Hlavne preto, že drakov doslova milujem.

V úvode tejto knihy nájdete aj základné informácie o drakoch ako ich vymaľovávať a ako ich tieňovať. Skrátka slová, ktoré deti určite zaujmú.

Čo teda od tejto omaľovánky môžete očakávať? Ako prvé je to nespočetné množstvo drakov rôznych druhov a farieb. Môžete si ich samozrejme vymaľovať podľa seba, no ak ste ten typ, čo si radi nechávajú radiť, potom vás určite poteší popis, ktorý je pridaný ku každému drakovi. Ten totiž obsahuje aj jeho typické sfarbenie. Veľmi sa mi páči, že aj samotný tvorcovia chceli ľuďom dopriať aj trochu fantázie, a tak sú tam napísané iba základné veci, niekedy dokonca aj viac farieb, ktorými ho môžte namaľovať. Teda, ich typické sfarbenie môže byť čierne, červené alebo biele (napríklad). Pri drakoch sú písané aj nejaké tie farebné detaily, no nie úplne všetky.

Z mojej farebnej zbierky som vám priniesla draka Evropan. Jeho charakteristická farba je červená, čierna, zelená alebo zlatá. Ako si môžete všimnúť, ja som si zvolila červeného draka. Farba jeho očí je zlato žltá alebo olivovo zelená. Ja som si zvolila zelenú farbu. Ďalej bola písaná už len výzorová charakteristika ako napríklad, že má brucho hladšie alebo že je jeho telo pokryté šupinami a ostňami. Takže fľaky, farba pazúrov, brucha a pod. nebola uvedená, tú som si musela vymyslieť sama.

Každý drak dostal podľa jeho typického charakteru meno. Ku každému nájdete pár základných informácií, čo je naozaj milé a pre milovníkov drakov veľmi zaujímavé.

Pri objednávaní nezabudnte ani na farbičky, ktoré k tomu budete potrebovať. Draky sú krásne farebné, a tak je vhodné siahnuť po väčšej sade farieb. Farbičky a veci na farbenie môžete nájsť taktiež na stránke: farebnykamienok.sk , spolu s ďalšími pomôckami na kreatívne farbenie poprípade do školy.

One thought on “Farbíme si drakov

  1. Mapedky sú taký základ, zaujímavé svojou farebnou škálou. Chcelo by to vyskúšať aj iné pastelky. Kľudne aj v tejto omaľovánke, na porovnanie ako sa s nimi kreslí. NIe je pastelka ako pastelka 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *