Folk Architecture

Folk Architecture

Ľudová architektúra je jedným z charakteristických symbolov Slovenska. Prečo ju teda neukázať našim zahraničným kamarátom?

Len prednedávnom som na stránke preskoly.sk našla nádhernú obrázkovú knihu s názvom Folk Architecture, ktorá je písaná v anglickom jazyku. Teda v svetovom jazyku, ktorý by mal byť známi naozaj každému.
Ako prvé si v tejto knižke môžete všimnúť nespočetné množstvo kultúrnych obcí s ľudovou tematikou. Môžete tu vidieť viaceré budovy, domčeky a rôznu architektúru. Určite vám bude známy napríklad Vlkolínec s ich krásnymi domčekmi. Poprípade Zuberec s ich múzeom, ktoré ukazuje krásu a tradície Slovenska.

Čo sa týka knihy, je ju možné kúpiť v rôznych jazykoch. Avšak treba si sám zvoliť, ktorý jazyk by ste uprednostnili. Ja som si povedala, že chcem Slovensko predstaviť aj mojim zahraničným priateľom, a preto som povedala, že to bude Anglický jazyk. Avšak môžete si ju zakúpiť aj v Slovenskom jazyku.

Prečítajte si niečo o Slovensku, oboznámte sa so Slovenskom a v neposlednom rade sa poobzerajte po krásach a krásnych fotkách Slovenska. Stačí ak máte radi aspoň trocha Slovensko, a kniha vás zaručene osloví.
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *