Hladné dlane

Hladné dlane

Kniha Hladné dlane ma oslovila hneď na prvý pohľad aj graficky (obal knihy) aj obsahom.

„Hladné dlane“. Už názov napovie, že ide o príbeh lásky so štipkou erotiky. Autorka Maria Corvus poukazuje na dnešný život, na dnešné vzťahy, manželstvá a problémy v nich. Dej plynie prirodzene a pri každej kapitole nás nechá čitateľa v napätí. Človek prečíta knihu rýchlo, lebo je zvedavý ako postavy vyriešia danú situáciu, čo sa práve odohráva. Je to pútavý milostný román nabitý romantikou, vášňou, neodolateľnou túžbou, ale tiež ľudskými citmi, sklamaniami a bolesťou, ktoré láska a manželstvo prináša. Odcudzenie , naháňanie hmotných statkov na úkor rodiny , strata schopnosti komunikovať spolu. Čo logicky vedie až k nevere a krachu manželstva. Kto nakoniec odíde z tohoto manželstva šťastný ?  Autorka veľmi pekne vykresľuje charakter postáv napr. Tim je kariérista, ktorý má na prvom mieste prácu.

Hlavnej hrdinke Nore, som celý čas držala palce aby sa jej splnilo to, po čom tak túžila.

Hoci je to ženský román, mali by si ho prečítať aj muži, aby vedeli, ako ženy prežívajú ich nezáujem, a tiež vedeli aké sú ich potreby a city.

Kniha dáva priestor na domýšľanie a snívanie prispôsobené vlastným túžbam.

Všetko je o osobnosti…Nora môže byť jedna z nás, ak dokážeme prekonať obavy a možno pomocou silného priateľstva dosiahnuť veci, o ktorých by sme sami len ticho pri ďalšej knižke v noci snívali. Príbeh donúti všetkých, ktorí mu venujú svoj čas, aby si uvedomili svoj život a zamysleli sa nad tým, ako ho vlastne žijú.

Na záver zostal priestor pre fantáziu čitateľa. Čakám na pokračovanie ako sa rozhodla Nora.

Ohľadom spolupráce som bola trošku sklamaná, že knižka neprišla na čas a mala som čakať skoro dva týždne. Viem že každý pracuje a má toho veľa, ale ten prístup by mohol byť iný. Komunikácia troška priateľskejšia a nie nezaujímavosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *