Hojivý gél s Aloe

Hojivý gél s Aloe

Určite sa vám už niekedy stalo, že ste sa spálili, popálili alebo vás poštípal komár. U mňa sú tieto „nehody“ a nepríjemnosti takmer na každodennom poriadku. Naposledy sa mi dokonca podarilo spáliť sa v horách. Čo sa týka popálenia, veľmi často si zabudnem vziať rukavicu, a tak sa hrnca či plechu dotknem rukou a komáre? Pravdepodobne mám sladkú krv, keďže som stále doštípaná – teda v letnom období. Dá sa povedať, že som expert na takéto nepríjemnosti a tak som si povedala, že vyskúšam prírodný prípravok, ktorý by mi mohol pomôcť. Určite ste už počuli o zázračnej Aloe.

Táto rastlina má neuveriteľné liečivé účinky, a tak ma hojivý gél oslovil takmer okamžite. Aloe Vera sa najčastejšie používa na rôzne kožné ochorenia, chvíľkové problémy a to všetko na prírodnej báze. Aj z toho dôvodu ju množstvo z nás pestuje aj doma. Tento hojivý zázrak však neobsahuje iba Alove Veru, ale aj rôzne ďalšie látky, ktoré napomáhajú pri liečení. Nájdete tu tiež esenciálne oleje, levanduľu, bazalku či oregano. 

Gél je vhodný na menšie rany, porezania, odreniny, popáleniny malého rozsahu, kútiky, akné, štípance, kurie oká, kožné a nechtové plesne, opary, afty ale aj na hydratáciu a omladenie pleti. Jeho využitie je naozaj široké, no u mňa sa uplatnil najmä na menšie rany, drobné popáleniny a samozrejme štípance. Ba dokonca aj ako pleťová maska

Určite to poznáte. Chcete si spraviť nejaký veľmi chutný obed alebo ste práve dostali chuť na nejaký koláč. Povyberáte si teda všetky suroviny a začnete čistiť, šúpať a krájať. Napriek tomu, že si chránite svoju kuchynskú dosku pred porezaním, zabudnete si dať pozor aj na seba, a tak sa zľahka porežete. Aj keď to nie je niečo, z čoho by ste umreli, dosť to štípe a krváca. a tak vám táto rana robí trocha problém. A to najmä v prípade, ak sa potrebujete ešte chytať štipľavých vecí či ďalej nakrájať cibuľu. Veľakrát sa mi však stane, že pri samotnom umývaní noža sa porežem a potom sa mi už ťažko doumýva riad. Aj keď máme umývačku, niekedy sa človek tomu umývaniu riadu nevyhne a to najmä v príprade, ak potrebuje niečo, čo je práve v umývačke a od zapnutia ho delí ešte tucet riadov.A to nehovorím o pečení, kedy sa pravidelne dokážem popáliť. V takomto prípade siahnem po hojivom gély, ktorý mi pomerne rýchlo pomôže.

Čo sa týka štípancov, opäť prichádza obdobie, kedy nám komáre znepríjemňujú život. Horšie to však je, keď sa niekde skryje v byte a potom sa budím celá doštípaná. Aj keď som ešte v takom rozsahu neni doštípaná, ako je to cez leto, už sa mi na tele objavuje zopár štípancov. A aj keď mi gél nepomáha proti svrbeniu, určite mi pomáha pri samotnom hojení, pretože mi štípanec zmizne už po 3-4 dni (samozrejme, ak si štípanec neškriabem). 
Toto balenie som si veľmi obľúbila. Je maličké takže sa pohodlne zmestí aj do kabelky, veľmi ľahko sa otvára, má perfektnú cenu a čo je najlepšie, je multifunkčný. A tá svieža jemnučká vôňa je rozhodne prínosom.

Musím skonštatovať, že som kedysi na takéto problémy používala hojivý zázrak od Oriflame, no s týmto hojivým gélom som oveľa viac spokojná už len kvôli myšlienke, že viem čo obsahuje, viem na akej báze je vyrobená a viem, čo si dávam na svoje rany a na svoje telo. 

V balíčku som si tiež našla aj vzorku očného krému s kofeínom, ktorý je ako stvorený na ťažké rána. Človeka dokáže perfektne naštartovať. 

8 thoughts on “Hojivý gél s Aloe

  1. Dulciu mám moc ráda, stejně jako ostatní slovenskou kosmetiku. Patří mezi moje nejoblíbenější. Ale to neznamená, že nemá ráda ty z Česka, odkud pocházím 🙂 u vás zkrátka kosmetiku umíte vyrábět a ještě nikdy jsem se nespálila. I tento gel vypadá dobře, mě se často stává, že se spálím o plech, když ho vytahuji z trouby a nemám zrovna nic po ruce, čím bych ranku zchladila, Panthenol hrozně štípe a ten už roky raději nekupuji 🙂
    All my cosmetics

    1. Osobne mi tento hojivý zázrak veľmi sadol. Aloe Vera mám veľmi rada a mám dojem, že je naozaj zázračný 🙂 Ja osobne si myslím, že v každej republike sa dá nájsť nejaká kvalitná značka, len treba hľadať 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *