Homeopathy zubná pasta

Homeopathy zubná pasta

Prednedávnom ste mali možnosť prečítať si zopár riadkov o novej Bilka kozmetike, ktorú som testovala. Tentokrát som si síce vybrala rovnakú značku, no iné produkty. Čo by ste povedali na homeopatickú zubnú pastu v podobe chioskej mastiky?

Táto zubná pasta obsahuje 10% mastichskej vody, ktorá chráni ďasná a zároveň redukuje a chráni zuby pred povlakom, zlepšuje cirkuláciu krvi a osviežuje dych. Veľkou výhodou je, že neobsahuje bežne sa vyskytujúce látky v zubných pastách ako je napríklad mentol, fluorid, farbivá, sladidlá, peniace prísady, či iné chemikálie nebezpečné pre zdravie. Už samotné zloženie teda napovedá, že sú zubné pasty vhodné pri homeopatickej liečbe. A čo sa týka prírodného sladidla Stévie, ktoré je taktiež jednou zložkou z tejto pasty, tá chráni zuby pre zubným kazom a povlakom. 

Osobne ma táto pasta nesmierne zaujala, aj keď Stéviové sladidlo v tejto prírodnej paste ma dosť zarazilo, a pre mňa ako človeka, ktorý sa vyhýba cukru to bol šok a aj mierne negatívum. Napokon som sa však rozhodla, že po nej siahnem, keďže si myslím, že je v paste obsiahnutá pravá stévia – teda rastlinka. 

Zubná pasta má zvláštnu no zároveň veľmi príjemnú chuť. Neočakávajte preto bežnú mentolovú arómu. Ako už samotný názov napovedá, pôjde o chioskú mastiku, pod ktorou som si nevedela nič predstaviť. Na internete som si však našla, že ide o prírodný produkt získavaný zo živice stromu pistácie mastichovej. Tento strom sa vyskytuje najmä na Gréckom ostrove Chios, po ktorom dostal aj názov. Osobne mi samotná chuť tejto pasty pripomína trocha céder, no je natoľko špecifická, že ju sama neviem dobre identifikovať.

Čo sa týka účinkov, zubná pasta dokonale dokáže vyčistiť zuby a musím povedať, že je naozaj perfektná. Hoc nepení tak, ako sme na pasty zvyknutý, človek si na to veľmi rýchlo zvykne a nemá s ňou žiadny problém. 

Nakoľko však nemám nejaké problémy s ďasnami či povlakom, nedokážem perfektne popísať jej účinky. No všimla som si, že po umytí zubov si môžem dať pohár vody a zuby ma nebolia. Čo považujem za naozaj veľké plus. A napokon, môj dych je po nej naozaj veľmi príjemný, jemný a svieži. Teda ju môžem používať aj ráno, ešte predtým ako idem do školy. 

12 thoughts on “Homeopathy zubná pasta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *