Hravá angličtina

Hravá angličtina

Milujem spoločenské hry. Doslova ich milujem, a hltám každým dúškom. Niekedy je však trocha obtiažne nájsť spoluhráča, v každom prípade ma to však neodradilo od kúpy výučby angličtiny hrou – Angličtina Hoops. A keďže momentálne učím detičky po anglicky, povedala som si, že by to mohlo byť naozaj super.
Osobne si myslím, že informácie o tejto hre nepostačujú, nakoľko som si veľmi nevedela predstaviť o čo ide, a na internete som o tejto hre ani nenašla nejaký text, takže to bola skôr taká kúpa na blink. Ak to bude pre malých, tak sa moje deti v škole potešia, a ak to bude hra pre väčších, tak sa na oplátku poteším ja.

 
Čo sa týka hry za 10€ by ste predpokladali, že vám príde v nejakej krabičke alebo niečo, opak je však pravdou. Krabičku si musíte sami vystrihnúť a poskladať. Pre deti to síce môže byť zaujímavé, no nakoľko moje detičky sú prváčikovia, nožničky do ruky im rozhodne nepatria, a tak som to musela vystrihnúť sama.
Čo sa týka obsahu, nájdete tu teda jednu krabičku, 3 kocky so samohláskami, zopár tabuliek s anglickými slovami a potom písmená – tie si však opäť musíte sami vystrihúť. A musím vám povedať, že mňa vystrihovanie vôbec nebaví, a rozhodne nie vystrihovať 125 písmen. Myslela som, že ma trafí infarkt.

Ako sa teda hrá hra? Povedala by som, že podobne ako scrable. Potiahnite si zopár písmen, hoďte kockou aby ste dostali samohlásku a hľadajte v tabuľkách slovo, ktoré z toho môžete poskladať. Pre deti zaručene zaujímavý spôsob scrabble, ktorý určite ocenia. Ba dokonca ešte aj v anglickom jazyku. Pre dospelých – podľa môjho názoru, nie veľmi zaujímavé a hlavne ak ste už na vyššej úrovni angličtiny.
V konečnom dôsledku však moje deti túto hru nemôžu hrať, keďže sú to len prváčikovia, čo nevedia čítať a písať, a ja som zas na túto hru až príliš dobrá v angličtine. Pre tých, ktorý sa však hravou formou snažia svoje staršie dieťa 7+ naučiť po anglicky to môže byť zaujímavé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *