Nezabúdajme na pozitivizmus – I can motivácia

Nezabúdajme na pozitivizmus – I can motivácia

Len prednedávnom som mala to šťastie, že sa mi do rúk dostal balíček školského pozitivizmu v podobe krásneho pera, zošita a čisto nového motivačného diára. A hoc môj školský rok začína až v polke septembra, nemohla som jej už teraz odolať.
Čo sa týka tejto novoročnej sady, veľmi sa mi páči táto bledo zelená farba v kombinácií s bielou. Príde mi to veľmi príjemné, upokojujúce a navyše je táto farebná kombinácia oveľa príjemnejšia ako jednofarebné verzie doteraz. Teda,… aspoň podľa môjho názoru. A čo musím podotknúť, veľkou estetickou výhodou je aj farebná kompozícia všetkých troch vecí, ktoré k sebe jednoducho pasujú.
Ako prvé by som zhodnotila pero. Kto by v dnešnej dobe nevyužíval pero? Podľa môjho názoru ide o každodennú pomôcku v našom živote, aj keď niekto ju potrebuje častejšie, iní zriedkavejšie. No v každom prípade ju využije školák, pracujúci ba dokonca aj ten, čo je na dôchodku.

Čo sa týka pera, v tomto prípade ide o spojenie strieborných – kovových častí so zelenou farbou, čo vyzerá perfektne. Každého však zaujme najmä nápis – Dokážem čokoľvek. A musím povedať, že v tejto mojej situácií je to ako stvorené. Každý sa raz dostane do fázy, kedy si povie: Preboha, to ako mám zvládnuť? A vtedy sa stačí iba pozrieť na toto pero a povedať si: Dokážem čokoľvek. Navyše, ide o pozitívnu afirmáciu, ktorú si takto dáva do svojho podvedomia a štartuje svoju myseľ na pozitivizmus.

Čo sa týka mňa, veľmi ma zaujíma, ako si zvládnem nájsť letnú brigádu v Číne, keď moja angličtina je „zaujímavá“, po Čínsky vôbec nič neviem a ešte ma cez leto (alebo vlastne ani neviem kedy) čaká Bakalárka, čo musím spraviť viac-menej okamžite. No keď som zbadala toto pero, pomyslela som si: A prečo by som nedokázala? Jasné že to dokážem. Pretože to chcem a cítim to aj v mojom srdci. Pretože pre to aj niečo robím – každý deň sa snažím s niekým telefonovať po anglicky. Našla som si priateľov v Číne a šetrím peniažky na letenku. Prečo by som teda nedokázala? Niekedy človeku stačí malý podnet, aby jeho myseľ z „Ako,…. to nedám“ prešla na “ Jasné že to dám“.

Zošiť a jeho pozitívny nápis Nasleduj svoje sny mi dal zabrať. Na ktorý predmet si ho mám vybrať, keď predmetov máme naozaj veľmi veľa a mojím snom to teda rozhodne nie je? Napokon som sa rozhodla pre dve možnosti – buď angličtina, ktorú potrebujem aby som našla nejaké zamestnanie v Číne, alebo Čínština. A keďže tento rok už anglický jazyk v škole nebudem mať, rozhodnutie bolo jasné. Čínsky jazyk. Musím povedať, že čínsky jazyk nie je zrovna jednoduchý, no zato je Čína mojou srdcovkou.

Čo sa týka zošitu, ide o klasický linajkový zošit, ktorý má 96 strán. Po otvorení však zistíte, že na niektorých stranách sú pozitívne myšlienky, takže vôbec nie je obyčajný. Je to neuveriteľne milé a človeka, keď príde na takúto stránku, to nesmierne poteší a nakopne.
Ako posledný tu máme školský motivačný diár. Nakoľko mojimi rukami prešli všetky školské motivačné diáre, tento viem porovnať a aj najlepšie zhodnotiť.

Veľmi sa mi páči, že sa do diára vrátili nálepky, ako to bolo v úplne prvom vydaní. Na druhej strane mi tu ešte stále chýbajú motivačné úlohy na každý mesiac, ktoré boli iba v prvom vydaní.
V tomto roku sa môžeme tešiť na motivačné úlohy ale aj motivačné články. Všetko v tomto diári obkolesuje tému školy, čo sa mi veľmi páči. V knihe nájdete aj na náhodných stranách pozitívne slová, citáty či motiváciu.
Študenti v tomto diári ocenia 2 rozvrhy, do ktorého sa tentokrát pridali aj mini kolónka krúžky. Tí, ktorí majú školu rozdelenú na párny a nepárny týždeň ocenia aj poznámky, ktoré si môžu pridať do tohto rozvrhu. S touto súvislosťou mi tu však chýba nejaká malá poznámka ku každému týždňu, či ide o párny alebo nepárny týždeň. No na druhú stranu je to absolútna maličkosť si ku každému týždňu dopísať (P-párny alebo N-nepárny týždeň).
K pozitívnemu naladeniu veľmi priaznivo prispievajú aj zaujímavé medzinárodné dni, ktoré sú sprevádzané milým tematickým obrázkom. Nájdete tu dni ako je deň priateľstva, deň objatia či svetový deň úsmevu.

Ako to už býva zvykom, aj v tomto prípade nájdete ročný plánovač, mesačný i týždenný diár. Ako prvé je tu mesačný diár, do ktorého môžete bez problémov nalepiť priložené nálepky. Takto budete mať možnosť vidieť všetky potrebné informácie za celý mesiac, no vyzdobiť si aj nejaké tie dôležité dni.
Týždenný rozvrh ponúka širokú škálu motivačných vymožeností. Ako prvý je tu samotný priestor na poznámky – ako to býva u každého diára. To však nie je všetko. Motivačný nám ponúka zámer týždňa aj 3 naše priority na tento týždeň. Pre zlepšenie nálady nájdete pri každom týždni nájdete osobitný a jedinečný citát. Každý deň zakončite dennou vďačnosťou a týždeň zasa zhodnotením týždňa spolu s osobitným úspechom týždňa.

Nemôžem zabudnúť ani na špeciálne prázdne stránky na zadnej strane diára na poznámky, či antistresovú omaľovávanku na úplnom konci.
Myslím si, že tento rok sa I can academy naozaj veľmi dobre podarilo splniť všetky požiadavky pre školákov, a tieto 3 produkty vyzerajú nie len atraktívne, no splnia svoju funkcia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *