Ibalgin

Ibalgin

Určite ste sa už stretli so zázračnou ružovou tabletkou od bolesti s menom Ibalgin.

Ibalgin používam prakticky už od detstva, aj keď ho nepoužívam tak často. Ide o tabletku, ktorá pomáha proti bolesti ako napríklad bolesť brucha, hlavy ba dokonca je vhodná i na menštruačné bolesti.

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Liek zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri ochoreniach pohybového ústrojenstva. Taktiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napríklad choroby z prechladnutia. Liek sa užíva:

  • pri miernej až strednej bolesti, napríklad pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, pri bolestivej menštruácii, pri bolesti svalov a kĺbov sprevádzajúcich chrípkové ochorenia, pri poraneniach mäkkých tkanív ako je pomliaždenie a vyvrtnutie,
  • pri horúčkovitých stavoch počas chrípkových ochorení,
  • ako doplnková liečba horúčkovitých stavov pri iných ochoreniach,
  • v prípade zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov (artritída) a chrbtice alebo mäkkých tkanív pohybového ústrojenstva sprevádzaných bolestivosťou, začervenaním, opuchom a stuhnutosťou kĺbov iba na odporúčanie lekára.

Nakoľko sú tieto tabletky voľnopredajné, používam ich nie len doma, no taktiež som si ich zobrala aj do Číny, ako prvú pomoc pri akejkoľvek bolesti, a taktiež si myslím, že by mala byť v lekárničke každého človeka. Výhodou je, že sa Ibalgin dá kúpiť nie len v rôznych veľkostných baleniach, ale aj rôznej intenzite liečivých látok. Na fotke si môžete všimnúť, že ja osobne používam Ibalgin 400mg, pričom má až 48 tabliet. Existuje však napríklad i Ibalgin fast, ktorého účinky sa dostavia takmer okamžite. Ja však preferujem klasiku.

Ibalgin najčastejšie využívam na menštruačné boleti a bolesti hlavy, pričom zaberie cca do 30 minút, avšak bolesti sa postupne zmierňujú, takže už po cca 20 minútach je bolesť minimálna. Niekedy, pokiaľ ide o menšiu bolesť, si zvyknem dať iba polku tabletky, ktorá je taktiež veľmi účinná, avšak pri výraznej bolesti mi nedokáže bolesť úplne potlačiť. V každom prípade som s Ibalginom maximálne spokojná, a preto ho môžem iba odporúčať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *