Bambucké maslo pre našich miláčikov

Bambucké maslo pre našich miláčikov

Určite ste už počuli o tom, aké je bambucké maslo prospešné, že je tak povediac multifunkčné a koľko výhod nám prináša. Vedeli ste však, že je úžasné aj pre našich štvornohých miláčikov?

Bambucké maslo má vo všeobecnosti funkciu zjemniť a chrániť pokožku. Pred nejakým tým rokom sme mali s našou štvornohou kráskou – Sarou problém, že sa jej trhali packy, praskali a stále ich mala zakrvavené. Patrí totiž k psom, ktorý by za loptičku položili aj vlastný život, a tak sa jej mnohokrát stane, že hoc prednými packami už zabrzdí, zadné jej ešte stále bežia. Z čoho následkom sú potom krvavé alebo odreté packy. Pri ňufáčiku je to podobné. Pri hrabaní si pes mnohokrát poškriabe ten jeho malý čierny noštek.

Keď som sa však cca pred dokom dočítala, že je v takýchto prípadoch perfektné používať bambucké maslo, ktoré je treba rozotrieť po ňufáku alebo psích vankúšikoch, vďaka čomu budú odolnejšie a samozrejme aj jemnejšie, neváhala som ani chvíľku. Bambucké maslo totiž nie je až tak drahé, aby sme to nevyskúšali.

Pri psíkovi je však výber vhodného bambuckého masla ešte dôležitejší ako pri nás. Preto treba hľadať také, ktoré je vhodné používať aj v potravinárstve, nakoľko psík tomu veľmi nechápe a zaručene si z neho trocha aj lízne. 

Čo sa týka nášho psíka, zo začiatku s tým bol trocha problém, no teraz nám sama ukazuje, že si chce natrieť nožičky. Najmä cez zimu, kedy je posolená zem sme ju naučili, že vždy keď príde z vonka jej natrieme nožičky. A tak je to pre ňu už taký malý rituál, ktorý vyžaduje, aby sme dodržiavali. A čo sa týka ňufáčika, s ním už nemá absolútne žiadny problém.

Odkedy však bambucké maslá používame na jej nožičky, má ich oveľa krajšie, hebkejšie a predovšetkým jej už až tak nepraskajú. Predtým sme za mesiac boli aj 2krát u zverolekára. Teraz tam síce občas ešte musíme zavítať, no zväčša nie z tohto dôvodu, ale už len skôr na tie preventívne prehliadky a tak. 

A ako hodnotí toto bambucké maslo naša Sarah? Určite pozitívne, vždy nám ukáže, že už jej máme natrieť packy, a ak jej ich nechceme natrieť, tak začne kňučať a plakať pri sedačke, kde jej ich zvykneme natierať. A keď jej ich konečne začneme natierať, jej oči sa úplne rozžiaria. Samozrejme, trocha si z neho aj zlízne, no pointa je tá, že nakoľko jej ich rozotrieme po packe, časť z toho sa určite stihne vsiaknuť do vankúšika, a tak to má aj nejaký účinok. Teda mimo toho, že Sarinka považuje bambucké maslo aj ako zákusok. 

22 thoughts on “Bambucké maslo pre našich miláčikov

  1. Osobne si myslím, že mačky sú v tomto ohľade lepšie, nakoľko oni nebudú bežať za loptičkou tak, že preletia ďaleko za ňu, aj keď ubrzdia a podobne. Takže si myslím, že pri mačičkách takéto veci nie sú potrené.

 1. Tak to je pro mě novinka, lidi vymýšlí všemožné produkty na sebe, ale nenapadlo mě, že se tím dá chránit i vlastní domácí mazlíček.

  1. Ono je to najmä z toho dôvodu, že je to tzv "BIO" alebo "NATURAL". Iné výrobky by som zvieratku rozhodne nedala. Navyše, najprv sme kúpili krém na packy na internete, a keď sme si pozreli zloženie, tak tam bolo písané, že ide o bambucké maslo 🙂 Takže sme potom začali kupovať bambucké maslo pre ľudí (s určitým zložením), čo nemôže byť iné 🙂

 2. Já už na svého psa zkoušela bambucké máslo, i na sebe a na sestru, která má ekzémy. Nám se tedy bohužel bambucké máslo moc neosvědčilo. Přijde mi, že dostatečně nepromazalo. Zkoušela jsem ho na svůj obličej a za chvilku jsem si ho mohla jít mazat znovu. Sestře na ekzém to nemělo vůbec žádný vlivl, rovněž jakoby se jím nenatřela. A našemu psovi mažeme packy ještě než se jde v zimě ven, aby se mu tam nedostala ta sůl a nerozežírala ťapky. Vůbec to nepomohlo a nebylo znát že by to měl vůbec natřené. Tak jsme se vrátili všichni zpět k osvědčené Induloně. Těch másel jsme totiž zkoušeli už několik a fakt to nepomohlo. A já jsem sice velkým zastáncem přírodní kosmetiky, ale za Indulonu nikdo zatím náhradu nemáme a zřejmě mít ani nebudeme.

  fellienm.com

  1. U nás to našťastie pomáha. Osobne by som si zas nevedela predstaviť, že by som Indulonu dala na našu havinu, keďže aj bambucké maslo sa všemožne snaží zlízať (nakoľko jej chutí). Som však rada, že si našla nejakú alternatívu, ktorá vám vyhovuje

 3. My sme tiež zvykli dávať taký jeseň prírodný krém na odreniny nasemu psíkovi, keď ho napadol jeden susedov pes a rýchlejšie sa mi to zahojilo. Je super, že tieto krémy majú využitie nielen pre ľudí ,ale sú naozaj univerzálne 🙂

 4. Taky mám psa Sáru. To znám, v zimě je to hrozné a ona si pak pořád okusuje packy. Mazala jsem jí to lékařskou vazelínou. Trochu se to zlepšilo, ale popravdě je to dobré až teď když už je jaro. Nechtělo se nám kupovat nic u veterinářů a o ničem takové jsem ani nevěděla, že se vyrábí. Takže se po tomto produktu podívám ať jsme se Sárou připravené 🙂

  1. Naša je "Sarah", ale z počutia to je úplne to isté. Najmä preto, že my to "h" vynechávame, len v preukaze je Sarah. U nás sme s tým mali taktiež veľké problémy, no bambucké maslo sa nám naozaj osvedčilo 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *